Dua En kısa zamanda kısmet açma duası

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 14 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör Admin

Her türlü istek için çok kıymetli çok tesirli bir dua

*Dua nedir: Kişinin Allah la olan tek iletişim vasıtası duadır. Kişi sevincini üzüntüsünü isteklerini dua yolu ile Cenab-ı Allah (c.c.) iletir. Allah ile iletişim kurmaktır. İsteklerini muratlarını sıkıntısını kişinin Yüce Allah (c.c.) iletmesidir. Sevinç ve üzüntülerini Allah ile paylaşmasıdır.

*Dua nedir: Verdiği nimetler için Cenab-ı Allah (c.c.) şükürdür. Yüce Allah'a sığınmaktır. Yapılan hatalar için Allah(c.c.) bağışlanma dilemektir.

*Rad suresi, 14. ayette: Rabb imiz yalnızca kendisinden yardım istememizi ve yalnızca kendisine dua etmemizi istemiştir. Bu konuda Kur an da şöyle buyurmuştur: Gerçek dua ancak O nadır

*Mü min suresi, 60. ayette: Yüce Allah, böyle yapılan dualara karşılık vereceğini, Bana dua edin, duanıza karşılık vereyim buyurarak bildirmiştir

Duanın Fazileti:
    Suyuti ( ra.anh) ın beyanına göre: kim bu salavat-ı şerifi 7 kere okursa , o kişinin bütün istekleri verilir , bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celbedilir. ayrıca bunu okuyana buyuk sevaplar ihsan edilir....!

Bismillahirrahmanirrahim
    ''ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SELATEN TÜHALLÜ BİHAL MÜGAD.VE TÜFERRECÜ BİHAL KÜRAB.VE TÜŞRAHÜ BİHAL... SUDUR.VE TÜYESSERU BİHAL ÜMÜR.VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM.ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİBNİ ABDİLLAH.ELGA-İMİ Bİ HAGGILLAH.ADEDE MA FİYHİ ILMILLAH.SELATEN VE SELAMA DA-İMEYNİ YEDU-MANİ Bİ DEVA-Mİ MÜLKİLLAH.VE ALA EHIYHİ CİBRİYLEL MÜDEVVAGI BİNNU-R.VE ALİHİ VE SABBİH. VE FERRİC ANNİY MAEHAMMENİY.İNNEKE ALA KÜLLİ ŞEYİN GADİYR.''

Anlamı'' Ey ALLAH ! efendimiz muhammed' e ve al-i ashabına öyle bir salat ve selam et ki ,onunla dügümler cözülsün,sıkıntılar acılsın , gönüller serh olunsun, ve işler kolaylastırılsın. ey ALLAH ! efendimiz olan ve ALLAH ın hakkını yerıne getıren abdullah oglu muhammed e , nurla taçlanmıs olan kardesi cibrile ve al-i ashabına , ALLAH ın ilmindekiler sayısınca ve ALLAH ın mülkünün devamıyla daim olacak kadar salat ü selam eyle ve beni dertlendıren şeyleri benden ac. şüphesız ki sen her seye hakkıyla gücü yetensin.''