El-Mübdi İsminin fazileti

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 22 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Mübdi İsm-i Şerifi'nin Sırları

  Esma-ül Hüsna en güzel isimler demektir. Esmaül hüsna cenab-ı Vacibü'l Hz.nin 99 ismi şerifidir. Bu doksan dokuz ismi şerifin her birinden cenab- Allah'ın Mü'min kulları ayrı ayrı haz duyar ve alırlar. En güzel isimler cenab-ıAllah'ın zatına mahsusdur.
  Bütün kemalat onun zatına aittir. Cenab-ı Vacibü'l ( Vücud Hz.leri Kur'an'ı Keriminde ) Süreyi A'raf 'ın 180 ninci ayeti kerimesinde ( Ve lillahil Esmaül husna fed'uhü bi ha ) En güzel isimler ( Esma-i Hüsna ) Cenab-ı ALLAH'ındır
  buyurmuştur.

  Bu sebeble Esmaül Hüsna ile yapılan dualar kabul olunacağı bu ayeti kerimeden anlaşılmaktadır. Ve efendimizi Muhammed Mustafa Sallallahü Aleyhi Vesellem Efendimiz'e salavatı şerife okumak.

  "Mahlukatı maddesiz olarak yoktan var eden. "
  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: *Bir işe karar vermede kararsız olan kimse, bu mübarek ismi (1000) defa okursa karar verme gücü kazanır. Ve böylece doğruyu seçmiş olur.

  Evin dört cihetine yedi gün (70)'er defa okunursa kaybolan, salimen eve döner. "el-Mübdiü, el-Müıydü" isimlerini birlikte okumayı sürdürenler, unuttuğunu hatırlama gücü kazanırlar ve bazı gizli şeylerin esrarına vakıf olurlar.

  *Çocuğunu zayi etmekten endişe duyan bir hanım, sağ elini batnı üzerine koyar, bu ismi celili (99) defa okursa, Allah Teala çocuğunu zayi olmaktan muhafaza buyurur.

  *İşlerine bu ismi celil ile başlayan kimse o işte başarıya ulaşır.Bu ismin adedi (57), saati Müşteri'dir. Sevdiği bir kimseyi müşahede edemeyen, rüyasında onu görebilmek için yatarken mezkur adedi okumalıdır. Bu ismin hadimi olan meleğin adı Kehyâiyl Aleyhisselam'dır.
   
  Son düzenleme: 8 Aralık 2013