Cennette sohbet nasıl olacaktır ?

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve Beyza tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Cennette sohbet nasıl olacaktır ?

  Mahşer günü gelince o hesaplaşmalar bitince iyiler Allah'ın hoşnutluğunu kazananlar Cennete , Kötüler yani bu dünyasını boş geçirenler ise Cehenneme gidecektir. Amel defteri sağ eline gelenler yani cennete gidecekler elbetteki birbirlerini tanıyacaklardır. Oranın muhabbeti konusunda pek bilgi yoktur. Ama cennetin dünyadan farkı en basit örnekle bu dünyadaki portakal cennetteki portakalın plastik olanıdır . Birde Cennetin ve nimetlerin güzelliğini düşünsenize ..

  Kuranda şöyle geçer ;

  “Cennettekiler bu gün zevk ve eğlence içindedirler. Hem kendileri hem eşleri gölgeliklerde, tahtalarına kurulurlar.”(Ya Sin, 36/55-56).

  “Kitabı sağından verilenler, cennetlerde mücrimlerin hallerini soracaklar: ‘Neydi bu cehenneme sizi sürükleyen?’ Onlar şöyle cevap verecekler: ‘Biz namaz kılanlardan değildik.’”(Müddessir, 74/39-43).

  “Cennetlikler cehennemliklere: ‘Biz Rabbimizin bize vâd ettiği şeylerin gerçek olduğunu gördük; siz de Rabbinizin size vâd ettiği şeylerin gerçekleştiğini gördünüz mü?’ deyince, onlar: ‘Evet’ diye cevap verirler.”(Araf, 7/44).