Berat Kandilinde Affedilmeyecekler

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Berat Kandilinde Affedilmeyenler

Şaban ayının 15. gecesinin ilk vaktinde Cebrail [a.s] bana geldi; şöyle dedi: Ya Muhammed, başını semaya kaldır.
    Sordum. Bu gece nasıl bir gecedir? Şöyle anlattı: [Bu gece, Allahu Teala, rahmet kapılarından 300 tanesini açılır. Kendisine şirk koşmayanların hemen herkesi bağışlar. Meğer ki, bağışlayacağı kimseler büyücü, kahin, sürekli şarap içen, faizciliğe vede zinaya devam eden kimselerden olsun. Bu kimseler tövbe edinceye kadar, Allahu Teala onları bağışlamaz.
    Muhakkak ki, Allah Azze ve Celle Şaban'ın 15. gecesinde rahmetiyle yetişip herşeyi kuşatır. Bütün mahlukatına mağfiret eder, yalnızca müşrikler vede kalbleri düşmanlık hissiyle dolu olup, insanlarla zıtlaşmaktan başka bir şey düşünmeyenler [ Allah [c.c] bu gece bütün Müslümanlara mağfiret buyurur, ancak kahin, sihirbaz yahut müşahin çok kin güden yada içkiye düşkün olan yada ana babasını inciten veya zinaya ısrarla devam eden
    Allahu Teala Şaban'ın 15. gecesi tecelli eder ve ana babasına asi olanlarla Allah'a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar
    Gecenin dörtte biri geçtikten sonra, Cebrail [a.s] yine geldi ve şöyle dedi: Ya Muhammed başını kaldır. Bir de baktım ki, cennet kapıları açılmış. Cennetin 1. kapısında dahi bir melek durmuş şöyle sesleniyor: [Ne mutlu bu gece rüku edenlere.2. kapıda duran bir melek durmuş şöyle sesleniyordu: [Bu gece secde edenlere ne mutlu.]
    3. kapıda duran melek dahi, şöyle sesleniyordu: [Bu gece dua edenlere ne mutlu.] 4. kapıda duran Melek dahi şöyle sesleniyordu: [Bu gece, Allah Teala'yı zikredenlere ne mutlu.] 5.kapıda duran melek ise, şöyle sesleniyordu: [Bu gece Allahu Teala'nın korkusundan ağlayan kimselere ne mutlu.] 6. kapıda duran melek dahi, şöyle sesleniyordu: [Bu gece Müslümanlara ne mutlu.] 7. kapıda da bir melek durmuş ve şöyle sesleniyordu: [Günahının bağışlanmasını dileyen yok mu, günahları bağışlansın.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019