Zulme karşı yapılan dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Zulme karşı okunacak dua


  Bu duâ Kur'ân-ı Kerîm'de Yüce Allah'ın öğrettiği dualardandır. Zâlimlerin haksızlığı karşısından Allah'a yalvaran mazlumların duâsıdır: "Rabbena ahricnâ min hâzihi'l-karye-ti'z-zâlimi ehluhâ vec'al lenâ min ledunke ve-liyyen vec'al lenâ min ledunke nasîrâ." Ey Rabbimiz! Halkı zalim olan bu şehirden bizi çıkar, katından bize bir velî ve yardıma gönder. (Nisa: 75)

  Başka bir dua

  "Haksızlığa ve zulme uğrayan hakaret gören kardeşlerim için bir dua önerisidir. gücünüz yettiğince salavat okuyup bu şekilde dua etmeniz inşaallah faydalı ve hayırlı olur......"

  Ey zulümden şikâyetçi olanların halinden haberdar olan; ey onların başlarına gelenlerden haberdar olabilmek için tanıkların tanıklıklarına ihtiyacı olmayan; ey yardımı mazlumlara yakın olan ve ey desteği zalimlerden uzak olan (yüce Allah); verdiğin nimetlerin şımarıklığıyla ve yaptıklarından dolayı kendisini hemencecik cezalandırmamana aldanarak falan oğlu Filanın bana yaptığı haksızlığı, hakareti gördün, bildin. Allah’ım, kuvvetinle bana zulmedeni ve düşmanımı bana zulmetmekten alıkoy; kudretinle onun bana karşı düşmanlığının keskinliğini kır; (benimle uğraşmaya zaman bulmayacak şekilde) onu meşgul et ve onu bana karşı âciz, güçsüz kıl.Sana siginiyorum ve senin teveccühünü umuyorum Rabbim.Amin.