Zor durumda kaldığında okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Zor durumdan kurtulmak için dua

  Zikri, fikri ruhlara itminan veren gönüller Sultanı Rabbimiz'e hamd, yaratılışın gayesi, varlığın özü, peygamberlik hakîkatının zübdesi Efendimiz'e salât ü selam ediyor, her zaman vurduğumuz kapının tokmağına boyunlarımız bükük, kalblerimiz buruk, sinelerimiz yanık, bir kez daha dokunuyoruz:
  Ey gece karanlığı, gündüz aydınlığıyla; Kamer nuru, Şems ziyasıyla; sular şırıltısı, ağaçlar bir o yana bir bu yana sallanışlarıyla kendisine daima secde eden Yüceler

  Yücesi Rabbimiz!.
  Ey sevgili kullarından Nuh'u boğulmaktan kurtaran, Davud'un zellesini mağfiret buyuran, Yunus'un tasasını gideren, Eyyub'un derdine derman olan Allahımız!

  Ey dünyanın günah ve isyanlarına batmış olanları kurtaran, ey helâka sürüklenenleri kurtuluşa erdiren Rahmeti Sonsuz!

  Ey garip ve yalnızların enîs ü celîsi, kimsesizlerin kimsesi olan Mevlâmız!

  İşlerimizi sulh ü salâh ve felahla tanzim buyur ve biz aciz kullarını işlerimizde muvaffak eyle!

  Ey Aliyy (Yüceler Yücesi), ey Azîm (ululuk mertebelerinin en üstünü tutan), ey Halîm (günahkarları cezalandırmakta acele etmeyen) ve ey Kerîm (kerem sahibi)

  Yüce Yaratıcı!
  Bizim ihtiyaçlarımızı en iyi bilen Sen ve onları gidermeye en muktedir olan da Sensin. Zaten hiç bir iş Sana zor gelmez; her şey Senin katında kolaylardan daha kolaydır.

  Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!
   
  Eylül bunu beğendi.