Yunus balıkları uyur mu?

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Yunus balıkları nasıl uyur?

  Yunus balıkları bir çok insanın sevdiği ve hayran olduğu hayvanlar arasında önde gelmektedir. Bunun en büyük nedeni yunus balıklarının gerçekten insan canlısı olmasıdır. Yunus balıkları evcilleştirilebilen yüzen hayvanların arasında tektir. Bu nedenle insanların yunus balıklarına farklı bir empatisi bulunmaktadır.

  Yunus balıkları gerçek anlamda mutlu balıklardır. Bunu söylememizin nedenleri ise, kesinlikle yüzerken veya size bakarken her saniye gülmesidir. O kadar eğlenceli balık türüdür ki her insanın sevmesi çok normaldir.

  Yunus balıklarının uyuması bir insan gibidir. Gözlerini kapatarak insanlar gibi uyumaktadır. Yalnız uyurken tamamen dünyadan kopmazlar. Bunun tek nedeniyse yırtıcı balıklardan korunma mekanizmasıdır. Gözlerini kapatarak uyurlar ve dinlenirler. Gözleri kapalıyken bir yandan beyni ve kulakları denizi dinlemektedir.

  Yunus balıklarının en büyük özelliği ise kesinlikle su içmezler. Su ihtiyaçlarını yedikleri balık türlerinden alırlar. Bu özelliği insanlar tarafından pek bilinmemektedir.

  Yunus balıklarının avlanma konusuna da biraz değinelim. Yunus balığının ağzında yaklaşık 260 adet diş bulunmaktadır. Bu dişleri kesinlikle bir şey yemek için kullanmaz. Çünkü yunus balıkları avlarını direk yutarak beslenmektedir. Bu dişler sadece o avları tutmakta ve parçalamakta faaliyet görmektedir. Bir çok balık insanlar gibi çiğneyerek yemek yemezler. Yunus balığı da bu şekilde beslenmektedir.