Yılbaşı neden kutlanır?

Konusu 'Dini Sorular Ve Cevapları' forumundadır ve Beyza tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Yılbaşı niçin kutlanır

  müslüman yeni yılı neden kutlar
  2013 Yeni yılı Neden kutlanır
  31 Aralik Gününü 1 Ocak Gününe Baglayan Gece Yilbasi Gecesidir.hıristiyalarin Bu Geceyi Güya Hz.isa'nin Dogum Gecesi Olarak Kutlar.gÜya Dedik cunku Hz.isa'nin 1 Ocakta Dogup Dogmadigi Belli Degildir.24 Aralik 1 Ocak Tarihleri Arasinda Dogdugu Kabul Edilmektedir.

  Ey Müslüman Kardesim! Soruyorum Sanabir Peygamberin doğum Gecesini içki kumar dans zina Gibi seylerle Kutlamak Allah'in Indirmis Olduğu Hangi dine Hangi Kitaba Uygundur.

  Ey Müslüman Kardesim! Dinimizde Noel Ve Yilbasi Kutlamalarinin Hiç bir Yeri Yoktur hatta Bir Insan Bu günü Kutlama niyetiyle birine Ufak Bir hediye etse Dinden cikar.o halde Dini emirlerimizde Ve Milli örf Ve Adetlerimizde Hicbir Yeri Olmayan Noel Ve Yilbasini
  Müslümanim diyenler nicin Ve Nasil Kutlayabilirler?

  Ey Müslüman Kardesim! Bak Rabbimiz Ne Buyuruyor -ey Iman Edenler Yahudi Ve Hristiyanlari Dost Edinmeyinonlar Ancak Birbirlerinin Dostlaridirlar.icinizden Kim Onlari Dost Edinirse Oda Onlardandir (maide Ayet 51)

  Peygamberimiz S.a.v. soyle Buyuruyor bizden Baskasina Benzemeye calisan Bizden Degildir.yahudilere Ve Hristiyanlara Benzemeyin(tirmizi) Ve Yine Efendimiz S.a.v soyle Buyuruyor
  kim Bir Kavme Bir Millete Benzemeye calisirsa Oda Onlardandir

  Ey Musluman Kardesim Onlar Bize Uyuyor Mu? Neden Hep Biz Onlara Uyuyoruz? Onlar Bizim Dini Ve Milli Bayramlarimizin Hangisine Uyuyor? Hic Yahudi'yi Hristiyan'i Veya Ermeniyi Kurban Bayraminda Kurban Keserken Gördün Mü? Ramazan Bayramini Kutlarken Gordunuz Mu? bizim Hicri Yilbasimiz Olan Efendimiz S.a.v. Mekkeden Medineye Hicret Ettigi 1 Muharrem Gununu Kutluyolar Mi? Hayir!

  Biz müslümanız (elhamdülillah) Takvimimiz Hicri takvimdir

  Ey Müslüman Kardesim! ne Kadar Yasarsan Yasa öleceksinne Kadar Seversen Sev Ayrilacaksin.göruyorsun ölum Genc yasli amir memurz engin fakir
  Demeden hepimize Geliyor öyleyse Bu Gecici Hayati Ebedi Ahirete Tercih Etmeyelimebedi Cennetlere Girme Imkanimiz Varken Ebedi Cehenneme Sokacak Isleri Ve Amelleri Yapmayalim.hangi Tarafta Daha cok Kalmak Istiyorsak Oraya Daha cok çalişalim Insaallah!
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019