Güzel sözler Yeni Üç Aylar Mesajları - Sözleri 2022: Kısa, Uzun, Anlamlı

Konusu 'İslami dini sözler' forumundadır ve Adile tarafından 2 Şubat 2022 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Üç aylar resimli mesajları 2022

  Üç Aylar resimli tebrik mesajları, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisinde barındıran bu mübarek Üç Ayların başlaması ile sosyal alemlerde paylaşılmaya başlandı. Allah Azze ve celleye yönelenlerin affedilme ümitleri dolayısıyla, Müslümanlar tarafından heyecanla beklendiği üç ayların manevi hissiyatını yaşayanlar, farklı ayet, dua, hadis içeren üç aylar mesajlarını sevdikleri ile paylaşacaklar. Siz okurlarımız için resimli Üç Aylar tebrik mesajları hazırladık Devamı yazımızda.

  Yeni Üç Aylar Resimli Mesajları

  Göklerin nura gark olacağı, zeminin semavî sofralarla bezeneceği üç bereketli misafir Recep, Şaban ve Ramazan. "Ey Allâhım! Bize Recep ve Şâbânʼı mübârek kıl ve bizi Ramazanʼa ulaştır."

  3 aylar manevi hayat 5.

  İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu aylarda dualarda birleşmek dileğiyle, Üç aylarınız mübarek olsun...

  Aldığımız her nefeste Rabbimizi anarak geçireceğimiz mübarek aylar olması dileğiyle…

  3 aylar manevi hayat 1.

  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bu günlerde düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle.. Üç ayların mübarek olsun..

  * Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Üç ayların mübarek olsun..

  3 aylar manevi hayat 2.

  Üç Aylar başladığında Peygamber Efendimiz (sav) "Yarabbi Recebi Şabanı hakkımızda hayırlı kıl. Bizleri Ramazanı Şerife ulaştır" diye dua ederlerdi. Üç aylarımız ve Cumamız Mübarek olsun.

  hikaye manevi hayat kartı.

  Resûl-i Ekrem’in receb ayı girdiğinde, “Allahım, receb ve şâbanı bize mübarek kıl ve bizi ramazana ulaştır!” şeklinde dua ettiği yolundaki rivayet (Taberânî, el-Muʿcemü’l-evsaṭ, IV, 189; Ebû Nuaym, VI, 269; ayrıca bk. Müsned, I, 259) zayıf kabul edilmektedir.

  3 aylar manevi hayat 3.

  Resûlullah’a isnat edilen, “Receb Allah’ın ayıdır, şâban benim ayımdır, ramazan ise ümmetimin ayıdır” rivayetinin ise aslı bulunamamıştır (Süyûtî, s. 114).

  3 aylar manevi hayat 4.

  Resûl-i Ekrem’in şâban ayında diğer aylara oranla daha fazla oruç tuttuğu, bazan da tamamını oruçlu geçirdiği hadis kaynaklarında yer almaktadır (Buhârî, “Ṣavm”, 52; Müslim, “Ṣıyâm”, 175, 176)
  3 aylar dinimizde 8.
   
 2. Ebuderda

  Ebuderda Kayıtlı Üye

  Üç Aylar Başlıyor...

  Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan'a kavuştur!

  #üçaylar
  #üçaylarınbaşlangıcı
   
  Adile bunu beğendi.