Yasin Suresinin Önemi

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Eylül tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  “Kuran-ı kerimin kalbi Yasin'dir. Muhakkak ki o dertlere şifadır. Allahı ve ahıret yurdunu dileyerek bir kişi Yasin'i okur ise, Allah kendisini mutlaka bağışlar.”

  “Yasin okuyunuz. Onda 10 bereket vardır. Aç okur ise, doyar. Çıplak okur ise, giyinir. Bekar okur ise, evlenir. Korkan okursa, emin olur. Mahzun okur ise ferahlar. Misafir okur ise, seferde yardım görür. Kayıp bulunur. Hasta okur ise şifa bulur. Ölü üzerine okunur ise azabı hafifler. Susayan okur ise, suya kavuşur.”

  “Kabristana giren kimse, Yasin suresini okursa, o gün meyyitlerin azabları hafifler. Meyyitlerin sayısı kadar, ona da sevap verilir.”

  “Müslüman bir hasta yanında Yasin okunusa, Rıdvan ismindeki melek cennet şerbeti getirir. Suya kanmış olarak ruh teslim eder. Doymuş olarak kabre girer. Suya ihtiyacı olmaz.”

  “Her gece Yasin suresine devam edip, bu hal üzereyken vefat eden kişi şehid olur.”

  “Kur'an da bir sure, okuyana şefaat eder, dinliyenin affına neden olur, ahırette korktuğundan emin olur. Bu Yasin suresidir.”

  “Ölüm hastası yanında Yasin okununca, her harfi için bir melek gelip ruhun kolay çıkmasına dua eder. Yıkanır iken yanında bulunurlar. Cenazesiyle birlikte giderler. Namazında, defninde bulununlar ve hep dua ederler.”

  “Şeytanlar, Yasin suresinden ve bir de Haşr suresinin son kısmıyle Mu'avvizeteyn surelerinden kaçarlar.”

  “Bir kişi ana-babasının ya da birinin kabrini her Cuma ziyaret eder ve orada Yasin okur ise Allah Azze ve Celle ona, Yasin'in her harfi miktarınca mağfiret eder.”
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019