Yarbay Mehmet Ildırar Vefat Etti

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Yarbay Mehmet Ildırar Vefat Etti
  mehmet ıldırar vefatı,

  Semerkand yazarlarından Mehmet Ildırar hayatını kaybetti  Semerkand yazarlarından Mehmet Ildırar hayatını kaybetti.

  Bir süredir Emsey Hospital'da tedavi gören Mehmet Ildırar dün saat 17.45'te vefat etti.

  Mehmet Ildırar vefatının ardından Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Menzil köyüne götürüldü.

  Askeri emeklisi olması sebebiyle "Yarbay" lakabıyla tanınan Mehmet Ildırar'ın naaşı bugün sabah namazından sonra Menzil köyüne defnedildi.

  Tasavvufu baştan sona İslamiyet'i tam manasıyla yaşamak olarak tanımlayan Ildırar'ın bu alanda birçok sohbeti bulunuyor.

  Tasavvuf'un ilim gerektirdiğini sohbetlerinde sürekli vurgulayan Yarbay Mehmet, tasavvuf alanında insanlığa birçok eser kazandırdı.

  1927 yılında Afyon'da doğan Ildırar, 85 yaşındaydı.

  Mürşid Ve Mürid Hukuku, Risale-i Nurda Tasavvuf-Tasavvuf Ve Nefis Terbiyesi-Tasavvuf Ve Akıl gibi birçok eseri insanlığa kazandıran Mehmet Ildırar'ın Semerkand dergisinde de yazıları yayınlanıyordu.

  Semerkand olarak Mehmed Ildırar'a Allahtan rahmet diliyoruz.


  MEHMET ILDIRAR KİMDİR

  1927 yılında Afyon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini afyon'da tamamladı. Daha sonra kuleli askeri lisesini kazandı, 1949 yılında aynı liseden mezun oldu. 1952 yılında ise Ankara harp okulundan teğmen olarak mezun oldu. 27 yıl askeri hizmette bulundu. Ekim 1971'de yarbay rütbesiyle emekli oldu. 1983 yılında Almayanya'ya yerleşti. Burada tasavvufi konularda sohbetler yaptı. Bu sohbetlerin büyük çoğunluğu Semerkand Yayınları tarafından kitaplaştırıldı.


  ESERLERİ

  Mürşid Ve Mürid Hukuku-Risale-i Nurda Tasavvuf-Tasavvuf Ve Nefis Terbiyesi-Tasavvuf Ve Akıl-Günah Ve Tövbe-Ailede Saklı Cennet; Düğün, Evlilik Ve Mutlu Yuva-Tasavvuf Ve Tövbe-Veliler Nasıl Terbiye Eder -Tasavvufi Hayat Nasıl Başladı- Hac Ve Umrenin Faziletleri- Nefs Terbiyesi Ve İlahi Huzur.