Vird Zikirini sağlam çekin

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Abdullah tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Abdullah

  Abdullah Süper Moderatör Süper Moderatör Admin Kayıtlı Üye

  vird Zikirini sağlam çekin
  Gavs-ı Saninin zikir sohbeti


  Virdlerinizi sağlam çekin, ara vermeyin. Bir çekip bir çekmemek kalbi tahriş eder. Nasıl ki doktorun verdiği ilacı bir alıp bir almazsanız faydası olmaz, bu da öyledir. Virdini bir gün çekmeyen sûfî, doksan gün geriye gider. Yani üç ay önceki hali ne ise o hale döner. Bir de ne az ne fazla verilen sayıda çekmek lazım. İlacı az alırsanız faydası olmaz, çok alırsanız zararı olur."

  "Sûfî üç gün zikir çekmese kalbi hasta olur. Beş-on gün, bir, iki, üç ay, dört ay zikir çekmezse kalbi (iyice) hasta olur ve ölür. Zikir kalbin hakkıdır."

  "Zikre gafletsiz ve ara vermeden devam ederseniz bu zikirden kısa zaman sonra zevk alırsınız. Sûfî yetmişbir bin vird çekiyor fakat az geliyor, çünkü zevk alıyor. Hem dünyada hem de ahirette gerçek cenneti yaşayanlar zikir ehli kişilerdir."

  "Sûfî beş bin zikir çekiyor. Rabbü'l-âlemîn ona elli bin zikir çekmiş gibi ecir veriyor. Elli bin sebep olana ve tövbe verene, elli bin bize, elli bin Seydamıza, elli bin Gavsımıza veriyor. Bu böyle ta Peygamber aleyhissalâtü vesselâma kadar gidiyor."

  Gavs-ı Sâni (kuddise sırruh)