Üzüm Çekirdeği Faydaları ve Zararları

Konusu 'Bunları Biliyor muydunuz?' forumundadır ve Lasey tarafından 11 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin


  Üzüm Çekirdeği Faydaları ve Zararları

  üzüm-çekirdeği-faydaları.

  Çekirdek denince akla gelen çok çekirdekler vardır. Atom çekirdeği, Çekirdek kadro, ekip çekirdeği, müessesenin çekirdeği, partinin çekirdeği, nebati çekirdekler ve nihayet üzüm çekirdeği. Bu sayfada üzerinde duracağımız Çekirdek, üzüm çekirdeği. Çekirdek nasıl israf olsun? Kainatta israf yok. Dikkatle araştırıldığında ve yeni ilimlerle üzerine gidildiğinde kainatta, yani Hz. Allah’ın yarattığı her şeyde hikmetler ve şifalar dolu olduğunu göreceğiz ve görmekteyiz. En ufak bitkide ve var olan her şeyde böyledir.

  Üzüm Çekirdeği Faydaları:

  Kılcal damarlar, serbest radikal hasar tarafından kolayca harap edilebilecek minik kan damarlardır. Ek olarak hücreler yaşlanırken, kılcal hücreler de dahil hücrelerin onarımında ve büyümesinde önemli olan bir protein lifi kaybeder. Zayıflayan kılcal damarlar, kolay morarmaya ve varis geliştirmeye yatkın hale gelir. Üzüm çekirdeği ekstresi, kılcal damarları güçlendirmeye yardım eder. Üzüm çekirdeği ekstresi, serbest radikal saldırıdan koruyarak kılcal damarların zayıflamasını önlemeye yardım eder. Ayrıca C vitamini üretimi için gerekli olduğundan ve üzüm çekirdeği ekstresi C vitamininin performansını geliştirir. Bu anlamda üzüm çekirdeği iyi bir kanser savaşçısıdır.

  Üzüm çekirdeği DNA hasarını azaltarak kanser oluşum riskini de çok azlara indirir. Japonya’da Nagazaki üniversitesi araştırmacılarına göre “kötü kolesterol” gibi kan lipitlerinin oksidasyonunu önleyebileceğini doğrulamıştır. Bu özelliği ile üzüm çekirdeği kalp sağlığımızın korunmasında önemlidir.

  Üzüm çekirdeği damar yozlaşmasını önler ve damarlarınızı sağlamlaştırır. Hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını Minimale indirir. Diabetli ve varisli kişilere son derece yararlıdır. Gözü maküler dejenerasyon ve kataraktan korur. Yine yapılan tespitlere göre asrın mecburi hastalığı olan bilgisayar kullanımında üzüm çekirdeği, sürekli bilgisayarın başında olan kişilerin göz sağlığının korunmasında da önemlidir. Üzüm çekirdeği cildin bağdokusunda bulunan kallojeni sağlamlaştırır, hatta deriyi dinçleştirir. Üzüm çekirdeği damar sertliği ile ilgili çok sayıda hastalığı Önler. Üzüm çekirdeği romatizmal hastalıklar, Ağrı ve endometrioz gibi durumlarda yararlı olur ve cilt kanserinden kıl dönmesinde de korur.Üzüm Çekirdeği Faydaları ve Zararları

  Üzüm çekirdeğinin zararları:

  Üzüm çekirdeği günlük olarak tüketilebilir ya da kara üzüm kuru şekilde çekirdekleri ile beraber yenilebilir. Üzüm çekirdeğini bilinen hiçbir bir yan etkisi ya da zarar yoktur. Üzüm çekirdeği tamamen doğal olduğundan dlayı hiçbir zararı bulunmamaktadır.

  Bir çay tabağını kış aylarında kuru üzüm ile doldurunuz ve masanızın veya belli başlı işlek bir yere koyunuz. Boş vakitlerinizde veya giriş çıkışlarınızda bu harika üzümlerden birer ikişer alırız ve afiyetle ağzınızı atınız.