Unutkanlık için yapılacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Unutkanlık için dua

Okuduğunu anlamakta zorluk çekenler, öğrendiklerini hemen unutanlar ve derslerinde başarılı olamayan öğreciler için aşağıdaki duayı okursa Allah'ın izniyle şifasını görür.

Unutkanlık duası
    Allahümmerzukna hıfzalmürselin ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bi keramike ya ekramel ekramin ve bi rahmetike ya erhamerrahimin
    Unutkanlık için okunan bir başka dua

Türkçe Okunuşu: Allahümme elhimni ilmen efgahu bihi evamireke ve nevahiyeke
    verzugni fehmen ea’lemu bihi keyfe ünacike ya erhamerrahimin
    allahümmerzugni fehme-n nebiyyine ve hıfzal murseline ve ilhamel
    melaiketıl mugarrebine birahmetike ya erhamerrahimin
    Allahümme ekrimni binûril fehmi ve ahricni min zulümatil vehmi
    veftahli ebvabe rahmetike venşur aleyye min hazaini ılmike ya
    erhamerrahimin.

Duanın Anlamı: Allah’ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım. O bilgi ve ilimle Sen’in emirlerini yapıp, yasaklarından sakınayım. Bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim. Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.Allah’ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver. Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar Allah’ım.Rahmet kapılarını bana aç Allah’ım. Allah’ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir. Ellerimi sana açtım yalvarıyorum, ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim.