Unutkanlık için yapılacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Unutkanlık için dua

  Okuduğunu anlamakta zorluk çekenler, öğrendiklerini hemen unutanlar ve derslerinde başarılı olamayan öğreciler için aşağıdaki duayı okursa Allah'ın izniyle şifasını görür.

  Unutkanlık duası
  Allahümmerzukna hıfzalmürselin ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bi keramike ya ekramel ekramin ve bi rahmetike ya erhamerrahimin
  Unutkanlık için okunan bir başka dua

  Türkçe Okunuşu: Allahümme elhimni ilmen efgahu bihi evamireke ve nevahiyeke
  verzugni fehmen ea’lemu bihi keyfe ünacike ya erhamerrahimin
  allahümmerzugni fehme-n nebiyyine ve hıfzal murseline ve ilhamel
  melaiketıl mugarrebine birahmetike ya erhamerrahimin
  Allahümme ekrimni binûril fehmi ve ahricni min zulümatil vehmi
  veftahli ebvabe rahmetike venşur aleyye min hazaini ılmike ya
  erhamerrahimin.

  Duanın Anlamı: Allah’ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım. O bilgi ve ilimle Sen’in emirlerini yapıp, yasaklarından sakınayım. Bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim. Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.Allah’ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver. Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar Allah’ım.Rahmet kapılarını bana aç Allah’ım. Allah’ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir. Ellerimi sana açtım yalvarıyorum, ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim.