Soru Unutkanlığın Nedenleri Nelerdir?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Adile tarafından 16 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Unutkanlık bir çok kişide zaman zaman görülen bir rahatsızlıktır böyle bir rahatsızlığınız yokken birden bire bazı şeyleri hatırlamakta zorlanıyorsanız bunun sebebini araştırmanızda fayda vardır mutlaka. Peki, nedir unutkanlık ve nedenleri nelerdir manevihayat.com okuyucuları yazımızda bu iki sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

  Unutkanlığın başlıca sebepleri beyîn hücrelerinin azalması ve de yaşlanmasına bağlı olarak çıkan bîr problemdîr ve unutkanlık genç yaşta insanın bunama gibi rahatsızlıkları geçirmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir...

  Unutkanlığın ortaya çıkmasına neden olan bazı faktörler şunlardır; Düzensiz beslenme yani beslenme yetersizliği ve buna bağlı olarak tiroit bezinîn az çalışmsı öte yandan B12 vitaminin eksikliğinde unutkanlığa neden olmaktadır. Kafa trâvmaları ve de beyin tümörleri de unutkanlığa neden olabilmektedir.

  Unutkanlığın ilerlemesinde Çok yağsız besinler tüketmek ve vejetaryenlik neden olabilir. Yağda eriyen vitaminler ve E vitamini de hafıza için önemli rol oynar. Bu nedenle Kırmızı et ve de balık tüketilmesi gerekmektedir. Dahası kırmızı et ve balık hafıza için çok önemli besin türleridir.