Umreye Giderken İhtiyaçlar

Konusu 'Hacca gitmek' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Umre İçin Gerekli Malzemeler nedir

  Umre giderken hangi hazırlıkları yapmalıdır?
  Gerek yol boyunca gerekse orda ve gelinceye kadar kendine yetecek kadar nakit.
  Yol boyunca ihtiyaç duyacağı eşyaların içinde hazır bulunduğu omuz yanındaki çataya konulacak eşyalar Küçük su şişesi, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade ve buna benzer.bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olmalı

  çantası.Gittiği süre boyunca kullanacağı ihtiyaç duyduğu, oradan alınma
  valiz ve çanta hazırlanırken; mutlaka en gerekli, olmazsa olmaz, yükte hafif, pahada da hafif olan eşyaları almaya özen göstermeli. Sonradan yük gereksiz şeyleri asla almamalı.

  Giyecekler:Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.
  Yiyecekler:Çerez, Pasta (kuru), Bisküvit vs., Su, limon, kağıtlı şeker.
  Sağlık Malzemeleri:Ped (kadınlar için), Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske,boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi.
  Temizlik:Kacirc;ğıt havlu, Tuvalet kacirc;ğıdı, Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.
  Kırtasiye: kalem, not defteri, Küçük bir Mealli Kur’an
  Diğer Eşyalar: Fotoğraf makinesi, para kesesi, riyal, Türk parası, Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf,yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik,.

  Yolcular tarafından her ne kadar yol hazırlıkları özenle, eksiksiz yapılsa da, yolculuğun huzurlu, rahat ve güvenli geçmesi için her türlü tedbir seyahat firmaları tarafından alınmış olsa da hiç beklenmedik olaylar, telafisiz unutkanlıklar, farklı sebeplerden kaynaklanan aksaklıklar gibi birçok can sıkıcı durumların ortaya çıkması bu kutlu yolcuğunun tabiatında vardır. Çünkü bu yolculuk çileyle örülmüş… Ve Peygamberimiz (s.a.v) Rabbim, bana bu ibadeti kolaylaştır diye duada bulunması bunun açık bir göstergesidir. Hasılı sabır en çok ihtiyaç duyulacak şey olduğu için onu daima yanında bulundurmalı kutlu yolun bahtiyar yolcuları.