Dua Tevbe İstiğfar Duası Arapça,Meali Türkçe Okunuşu

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve saadet tarafından 7 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör Admin

Tevbe istiğfar duası arapça,meali türkçe okunuşu.
    Tevbe İstiğfar Duası Arapça,Meali Türkçe Okunuşu

İslamda manevi temizlik tövbedir. Günahlarin affi için tövbe şarttır. Manevi sıkıntıların recetesi tövbedir. Cenab-ı Allah Tövbeyi karşılıksız bırakmaz

Tevbe istiğfar duası Fazileti

Safvan bin Assal (ra.anh) Peygamber Efendimiz ( s.a.v )şöyle buyurdu demiştir : Şüphesiz, güneşin battığı yer tarafında yetmiş yıllık mesafe genişliğinde açılmış bir kapı vardır. Güneş o kapı tarafından doğuncaya kadar o kapı tevbe için daima açık olacaktır. Güneş o kapı tarafından doğunca, daha önce iman etmiş olmayan veya imanında bir hayır kazanmış olmayan hiçbir kimseye o gün imanı fayda vermeyecektir. } İBNİ MACE : 10.C.4070.N

Şeddad bin Evs (ra.anh)dan rivayet edildiğine göre Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır: “İstiğfârın en üstünü kulun şöyle demesidir: Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibâdete lâyık ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lutfettiğin nimetleri yüce huzürunda minnetle anar, günâhımı itirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.
    Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) sözlerine devamla şöyle buyurur:

“Her kim, bu Seyyidü’l-İstiğfârı sevâbına ve faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse cennetlik olur. Yine her kim, sevâbına ve fazîletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse cennetlik olur.” (Buhâri, Deavât, 2, 16; Ebü Dâvüd, Edeb, 100-101)

Tevbe istiğfar duası arapça,meali türkçe okunuşu.

Meali: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğimsözümde ve vaadimde durmaktayım. Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp, itiraf ederim. Aynı şekilde günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz.”