Soru Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

Konusu 'Genel Bilgiler' forumundadır ve Adile tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Bilhassa yaz aylarında birçok insnaın sıkıntısıdır terlemek vede ter kokusu.Dilediğiniz kadar duş alın parfüm ve deodorantlar sıkın bir türlü ter kokusunu kurtulamıyorsanız aşağıda sizlere vereceğimiz önerileri dikkatlice okumanızı öneriyoruz.Doğal yollardan ter kokusunu önlemenin bir çok yolu bulunuyor işte sizlere ter kokusundan kurtulmanın yollarından yalnızca bazıları.

  Çok bildik gelecek ama en önemli olan şey su içmek mümkün olduğunca su içmeye çalışın. Bolca su içtiğiniz taktirde vücudunuzun içersini serin tutmaya yarar metabolizma hızınızın yavaşlamasını sağlar böylelikle daha az terlersiniz.

  Yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketin bu sebzeler klorofil yönündne zengin olan sebzelerdir vücudunuzun koku giderici etkisini arttırır. Fazla seviyor olsanız bile çay, kahve ve kafein gibi içecekleri tüketmemeye çalışın hiç tüketmeyin diyemesekte en aza indirmeniz sizin için faydalı olacaktır.Bu içecekler ter bezlerinin aktivitesini arttırır ve ter kokusuna sebep olur.Rahat ve pamuklu giysiler giymeyi tercih edin.

  Portakal, Limon ve karpuz gibi meyveleri daha fazla tüketin bu meyveler vücudunuzu serin tutar.Acılı bol baharatlı bilhassa sarımsak ve soğanı daha az tüketin zira bu besinler aşırı ter kokusuna sebep olurlar.Ter kokusunu gidermek için karbonatla suyu karıştırın vücudunudaki ter kokusu olan yerelere bu karışımdan sürün biraz bekletin ve durulayın.Öte yandan koltuk altınızı beyaz sirkey ile ovalayın daha sonra yıkayın. Antseptik sabun kullanmaya itina gösterin.