Sınava girerken okunacak en güzel dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Sınava girerken okunacak dualar

  2016 ve 2017 eğitim senesinde öğret ortaokul öğrencilerini TEOG sınavları üniversite adaylarını ise YGS ve LYS sınavları bekliyor. Sınava son iki gün kaldı bizlerde sınava girmeden önce okunması gereken duaları sizler için derledik.
  Sınava girerken veya girmeden önce okunacak dua:

  Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî ayeti kerimesini on bir defa imtihana kimse sorulara çok kolay cevap verir.

  [Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız]
  Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunur.“

  “Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir. Düzeltir özür dileriz.] Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

  Duanın Anlamı:
  “Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

  Sınava girmeden önce de yedi kez okuyup dua eden kimse meleklerin ve de ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.