Hanımlara özel Simli iple havlu kenarı

Konusu 'Hanımlara özel' forumundadır ve Beyza tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Simli iple havlu kenarları modelleri

  Havlular, günlük yaşantıda olduğu kadar çeyizler için de büyük öneme sahiptir. Günlük yaşantıda kullanılan havlu modelleri genellikle hoş ve basit örneklerden seçilirken, çeyizler için tasarlanan modellerde gösteriş ve şıklık ön planda gelmektedir. Bu sebeple bu sezonun da önde gelen modellerinden olan simli havlu kenarı dantelleri, çeyizlerin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmış örneklerdendir. Düz renkli iplerden hazırlanan havlu kenarları, boncuk ve kurdele gibi aksesuarlarla süslenmektedir. Oysa, simli ip zaten başlı başına bir parlaklık ve şıklık taşıdığı için, bu tarz aksesuarlara gerek görülmemektedir. Tabi, daha göze çarpıcı gelen havlu kenarları tasarlamak isteyen hanımlar yine boncuk ve kurdele gibi aksesuarları işlemelerinin içlerine katabiliyorlar.

  Simli havlu kenarı dantel örnekleri, havluları çok farklı bir havaya sokmaktadır. Son derece hoş bir şıklık sunan simli ipler, tülbent kenarları, yazma kenarları, havlu kenarları ve namaz örtüsü kenarları için bu dönem seçilen ip çeşitlerindendir. Simli iplerden oluşan modeller, günlük kullanımdaki havlular için de kullanılabilir. Banyoların daha hoş bir görünüme sahip olması açısından, simli havlu kenarları da tercih edilebilir. Bunun dışında bir de Türk kadınları eve gelen misafirlere temiz ve oldukça gösterişli havlu modelleri çıkartırlar. Misafirleri için özenen bayanlar da birbirinden farklı ve oldukça kolay örneklerle tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

  Simli iple havlu kenarı. Simli iple havlu kenarı-1. Simli iple havlu kenarı-2. Simli iple havlu kenarı-4. Simli iple havlu kenarı-5. Simli iple havlu kenarı-6. Simli iple havlu kenarı-3.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Kasım 2016