Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak kısa dualar

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dualar.

  Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak kısa dualar


  Dua, Cenab-ı Allah (c.c.) yalvararak isteklerini belirtmektir. Yüce Allah dua eden Müslümanı çok sever. Dua etmeyene gadâp eder. Dua mü'minin silahıdır. Dinin temel direklerinden biridir. Yeri ve gökleri aydınlatan nürdur. Dua, gelmiş olan dertleri, belaları def eder. Gelmemiş olanların da gelmelerine engeller. Yüce Allah (c.c.) “Bana halis kalb ile dua ediniz! Böyle duaları kabul ederim” buyurmuştur

  *" Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ürraûf-ül-kerîm. Ya Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi! La ilahe illallahül’azîm-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim."

  * İstiğfara devam eden kişi her sıkıntıdan, her dertten Allah'ın izni ile kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır
  “La ilâhe illallah demek 99 belayı defeder
  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır.

  * Bir kimse sıkıntıya düşmüşse veya borçları varsa, bin defa "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Cenab-ı Allah (c.c.) işini kolaylaştırır.


  *Bir Sıkıntıya düştüğün zaman“Hasbinallah ve nimel-vekîl” deyiniz!” İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü kötülüklerden kurtulmak için her gün 500 kere La havle vela kuvvete illa billah okur, okumadan önce ve okuduktan sonra yüz kere Salevat-ı şerife getirirdi.