Sigarayı bırakmak için bitkisel çözüm

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 28 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Sigarayı bırakmak için bitkisel çaylar

  karakekik

  Her şeyden önce, sigarayı bırakmaya karar vermiş olmalısınız.

  1 litre suya 5 dal kara kekiği atın ve on dakika kaynatın. Daha sonra süzerek, kekik dallarını dışarı alın ve soğumaya bırakın.
  Her sigara içmeden önce, 1 çay bardağı bu sudan için ve peşine sigarayı için. Tiksineceksiniz ve sigarayı içemeyeceksiniz.
  Kekik tansiyonunuzu yükseltebilir, tansiyonu olanlar dikkatli kullanmalıdırlar.


  karabaş otu
  sigarayı bırakmak istiyosanız bu tarifi deneyin
  Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı dolusu ufalanmış karabaş bitkisinden ilave edilir ve beş dakika hafif ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Her sigara içme ihtiyacında bir kere gargara yapılır ağız çalkalanır. Yutulursa da bir mahsuru yoktur. Sigara içme isteği hemen yok olur. Her sigara içme isteğinde gargara veya ağız çalkalanır. Bu şekilde hazırlanmış olan karabaş çayı, 24 saat boyunca bozulmadan durabilir. Her 24 saatte taze hazırlanması gerekir.
  Eğer dışarda iseniz, ve sigara içme ihtiyacı duyduğunuzda karabaş bitkisinin sapından bir adet kibrit çöpü boyunda ağıza alınır ve çiğnenir. Çiğnenmeye başlar başlamaz sigara içme isteği yok olur. Çiğnenmiş saplarının yutulmasında bir sakınca yoktur.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2019