Sigaranın Çevreye Zararları Nelerdir

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Eylül tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Sigara dumanının zararları saymakla bitmiyor. Yalnızca sigara içenler için değil içmeyenler için de fazla zararlıdır. Sigara, puro veya pipo içen bir kişinin yanında duran kişi özellikle yanan tütününün hem de sigara içen kişinin dışarı verdiği dumanı solur ve epeyce çok zarar görür.

  Her sene binlerce pasif içici, sigara dumanın verdiği zararlardan ötürü hastalanarak, hayatını kaybetmektedir.Pasif içiciler, sigara içen insanların yanında durarak 3700 çeşit kimyasal gazdan zarar görürler.Bunların büyük birkısmı zehirlidir, geriye kalan kısmı ise kanserojen benzopyrene ve formaldehyde gazlarıdır.

  Sigara dumanına ne kadar çok maruz kalırsanız,kalp krizi geçirme ayrıca akciğer kanseri olma riskiniz o oranda çoğalarak risk altındaki bebekler vede çocuklar ne yazık ki, çocuklar için risk çok daha ciddidir. Şundan dolayı, akciğerleri henüz gelişmektedir ve onlar yetişkinlerden daha fazla ve hızlı nefes alıp veririler Sigara dumanına maruz bırakılarâk ve pasif içici durumuna düşürülen çocuklarda, kulak ve boğaz enfeksiyonları, bronşit ayrıca zatürree yoğunlukla görülen hastalıklardır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2019