Seyyidul istiğfar duası

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Seyyidül istiğfar duası arapça okunuşu ve anlamı

  Şedad İbni Evs r.anh'dan rivayet edildiğine göre Efendimiz Hz. Muhammed aleyhissalatu vesselam, Seyyidu’l-istiğfarın; (duaların efendisi ve istiğfârın en üstünü) olduğunu; bu itibar ile her kim bu duayı, sevabına ve de faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okurda o gün akşam olmadan ölür ise cennetlik olacağını ve yine her kim, sevabına ve de faziletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse yine cennetlik olacağını ifade buyurmuşlardır..(Buhârî, De’avât, 2, 15; Ebû Davud, Edep, 101; Tirmizî, De’avât, 15; Nesâî, İstiâze, 57; İbn Mâce, Dua,14 )

  [

  Seyyidul istiğfar duasının türkçe okunuşu:“Allâhümme ente Rabbî, lâ ilâhe illâ ente halaktenî ve ene ‘abdüke ve ene alâ ahdike ve va‘dike m’esteta’tü.Eûzü bike min şerri mâ sana‘tü, ebûü leke bi-ni‘metike ‘aleyye ve ebûü leke bi-zenbî, fağfir lî fe-innehû lâ yağfirüzzünûbe illâ ente.”

  Seyyidul istiğfar duasının meali: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde durmaktayım.Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp, itiraf ederim. Aynı şekilde günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz.”
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 16 Kasım 2018