Şevval ayı namazı kılınışı

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve Beyza tarafından 17 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Şevval ayı namazı nasıl kılınır?

Enes bin Malik r.a.dan rivayet olunan hadisi serifte

Peygamber sav Efendimiz şöyle buyurdular :

-"Kim Şevval ayinda ister gece ister gündüz olsun sekiz rekat namaz kilarsa,
    Her rekatta 1 Fatiha 15 Ihlasi serif okuyup.

Namazdan sonra

70 Salevati serife
    70 Tesbih duasi ( SübhanAllahi velhamdulillahi velaaa ilahe illAllahu vAllahu ekber velaa havle vela kuvvete illa billahilaliyyilaziim ) okursa

Beni hak Peygamber olarak gönderen Hz.Allaha yemin ederimki ; Herhangi bir kul bu namazi tarif ettigim gibi kilarsa muhakkak Allahü Teala o kimsenin kalbine ilim ve hikmet pinarlari akitir.
    O hikmetlerle dilini konuşturur
    O kisiye dünyanin derdini gösterdiginde devasinida gösterir.

Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ;

Kim bu namazi vasf ettigim gibi kilarsa ,bu kilmis oldugu namazin en son secdesinden başini kaldirmadan magfiret olur.
    O kisi , O yil icerisinde vefat ederse , affa ugramis ve şehid olarak ölür.
    Eger o kisi bu namazi seferde kilarsa varacagi yere kolaylikla varir. Oradaki maksadina erer.
    Eger o kisi borclu ise , Allahu Teala onun borcunu eda ettirir.
    Eger o kisi ihtiyac sahibi ise Allahu Teala onun ihtiyacini giderir.

Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ;

Herhangi bir kimse bu namazi kilarsa, Allahu Teala bu namaz icinde okudugu ayetteki her bir harf karşılığında ona Cennette mahrefe verir."

Ashab sorar ; "Mahrefe nedir ? Ya RasulAllah!"

Peygamber SAV Efendimiz buyurdular ;
    "Mahrefe Cenntte ,Bağlık ,bahçelık ,bostanlık hurmaliktirki ; Bir atli her bir ağacin gölgesinde 100 sene at koştursa yinede nihayete ulasamaz. ( Basladigi noktaya varamaz )"

Gunyetuttalibin arabca asli, cilt 2 , sayfa 249