Semerkand Şanlıurfa Merkez Temsilciliği Açıldı

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Abdullah tarafından 24 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Abdullah

Abdullah Süper Moderatör Süper Moderatör

Semerkand Şanlıurfa Merkez Temsilciliği Açıldı
    Urfa semerkand Temsilciliği

24 Haziran 2012 Pazar 15:03
    Şanlıurfa'da 2. Türkiye'de 163. Semerkand İletişim Merkezi protokolün ve vatandaşların yoğun ilgisiyle açıldı

Şanlıurfa Valisi Celaleddin Güvenç, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Genel Merkez dergi sorumlusu Yaşar Karali, TÜMSİAD Basın Yayın Komisyon Başkanı Feyzullah Akben, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, TÜMSİAD Gaziantep yönetim kurulu, Semerkand dergisi Şanlıurfa Temsilcisi Mehmet Çiftçi, Semerkand 2. Merkez Sorumlusu Yunus Dokumacı, AK Parti İl Başkanı Dr. Yusuf Eğilmez, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesi başhekimi Uzman Dr. Abdulkadir Yetişgin, Semerkand dergisi Viranşehir temsilcisi Mustafa Aydın Ak, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şanlıurfa mülki ve idari amirlerinin yanı sıra çok sayıda Semerkand gönüllüsü ve vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını Semerkand TV programcılarından Mikail Şimşek'in yaptığı törende Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından genel merkez dergi sorumlusu Yaşar Karali bir konuşma yaptı. Türkiye'de 163.'sü açılan Şanlıurfa İletişim Merkezi'nde emeği geçenlere teşekkür eden Karali Semerkand'ın yapmış olduğu hizmetlerden bahsetti.

Semerkand Temsilciliği'nin Şanlıurfa bölgesi için güzelliklere vesile olmasını dilediğini belirten Feyzullah Akben açılışa katılanlara teşekkür etti.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise güzel şeylerle meşgul olunması gerektiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu; "Asıl olan; kişinin kültürüne, maneviyatına sahip olmasıdır. Türkiye bugünleri gördü, şükrediyoruz. Herkes milli iradenin gölgesinde tarihimiz ve kültürümüz için çalışmalar ve hizmetler yapmak için gayret gösteriyor. Çocuklarımıza, ailelere sahip olmaya çalışıyor. Özgürse, hürriyet ortamında bunları görme imkanı bulduk. Sivil toplumun her unsurunu biz zenginliğimiz için görüyoruz. Belki farklı metotlar da ama herkes aynı yolun yolcusu. Gaye Allah rızasıdır. Gaye âhlaklı, dünyaya örnek ve güzel bir toplum olmaktır. Gerçekten şu tesisler; ülkemizin yeni süsü ve güzelliği olmaya devam ediyor. Hayırlı ve uğurlu olsun. Allah arkadaşlarımızın yardımcısı olsun. Tebrik ediyorum. Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum."

Semerkand dergisi Şanlıurfa temsilcisi Mehmet Çiftçi açılış sonrası Serhaber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Şanlıurfa'da 2.'si olan Semerkand İletişim Merkezi'nin açılışına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi oldu. Açılış muhteşem bir şekilde gerçekleşti. Şanlıurfa halkı tarafından takdirle karşılandı.

Açılış öncesi hazırlıkların tamamlanma sırasında yaşanılan sıkıntılara rağmen açılış günü bu sıkıntıların Allah'ın izniyle giderilmesinden dolayı çok mutlu olduk. Bu açılışta emeği geçen, açılışa katılan, katılamayan herkese teşekkür ediyorum. Allah Teala kendilerinden razı olsun. Bu Semerkand İletişim Merkezi'nin başta Şanlıurfa olmak üzere Türkiye'mize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile getirmesini Allah'tan niyaz ederim. Özellikle Semerkand genel merkezden açılışa katılan değerli büyüklerimize teşekkürlerimi arz ederim."

Kur'an-ı Kerim tilavetinin Hafız Abdulaziz Çubukcu tarafından gerçekleştirildiği programda Grup Semah İlahileriyle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Kaynak: Serhaber