Semerkand Dergisi

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Semerkand Dergisi Tasuvvuf dergisi


  Semerkand dergisinin başyazarı Mübarek Erol ise bu ay "Huzur ve Mutluluk İçinde" başlığı altında temel hak ve hürriyetleri, dinimizin insanlara getirdiği huzur ve saadeti anlatıyor. Yazı "Müslümanın dünya hayatı da huzurdur, ahiret hayatı da inşallah huzur olacaktır." duası ile son buluyor.

  Dergide üç aylar vesilesiyle Hüseyin Okur "Rahmet Sağanağı Üç Aylar" adlı yazıyla bu kutlu iklimden bahsediyor. Hidayet Işık "Eller Duaya Açılınca" adlı yazısıyla bir sığınma ve kurtuluş kapısı olarak duayı ele alıyor.

  Ali Yurtgezen geçen ay başladığı Altın Silsile serisine yeni bir biyografi ile devam ediyor ve bu ay "Ariflerin Önderi Arif-i Rivegerî (k.s.)" hazretlerini anlatıyor. Dergideki bir diğer biyografi de Yunus Kızılırmak tarafından kaleme alındı. Yazar "Mezhep İmamlarımızdan İmam Şafiî (rah.)" adlı yazıya diğer mezhep imamlarıyla devam edecek. Selim Uğur "Bir Umre Ziyareti-1" adlı yazıyla hatıraların ışığında bir umre yolculuğunun Medine-i Münevvere günlerini anlatıyor. Esra Büyücek ise "Vermeyince Eksiliyoruz" diyerek sadaka ve ihsanın önemini hatırlatıyor.

  Semerkand yazarları ve yazı işleri ekibi, hayatın farklı alanlarından konuları ele alan yazılarla her zamanki gibi dolu dolu bir dergi hazırlamış. Okunmayı bekleyen derginin yazılarından bazıları şunlar: Mehmet Ildırar "Helal Lokma", T. Ziya Ergunel "Bir Ustaya Çırak Olmak".

  Semerkand dergisinin takip edilen köşeleri "Hâl Dili", "Binbir Damla", "Tasavvuf Klasikleri", "Tavan Arası", "Dün Bugün Yarın" ve "Tencere"de de bilgilendiren, düşündüren çeşitli konulara yer veriliyor.

  Özenle hazırlanan Semerkand Çocuk eki de yine dergiyle birlikte hediye ediliyor.