Salavat getirmenin faydaları

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Adile

Adile Admin

salavat çekmenin mükafatı
    Peygamber Efendimize salavat getirmenin fazileti
    Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed
    “Şüphesiz Allah ve melekleri, peygamberine salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin; tam bir teslimiyetle selam verin.” (Ahzab; 56)

“Her kim, farz namazını kıldıktan sonra bana on defa salevat okursa, Allah Teala, onun namazını kabul buyurur.

Üç kişi yüzümü göremeyecektir.Ana babasına isyan eden, sünnetimi terk eden, üzerime salavat getirmeyen
    Enes (R.A)'den rivayetle Resululllah (S.A.V) şöyle buyurdu:

"Cuma gününde bana çok salavat getiriniz. Zira biraz önce Rabbim'den Cebrail (A.S) bana geldi ve Allah'ın şu buyruğunu bildirdi: Yeryüzünde bulunan herhangi bir müslüman, sana bir defa salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on salavat getiririz." (Taberani)

Hüseyin bin Ali (R.A)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur:
    "Cimri kimse, yanında anıldığım halde bana salavat getirmeyen kimsedir." (Nesai, İbn Hıbban, Hakim, Tirmizi)

"Üzerime bir defacık Salâvat-ı Şerife getiren kimse için Allah Teala görevli meleklere:
    Bu kulumun üç gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız emrini verir."

"Üzerime bin defa Salâvat getiren kimseye Allah (c.c.) narı ile azab etmez."

"Cibril bana: Ya Muhammed (s.a.v.) Sana senden önce hiçbir kimseye getirmedi im bir müjde ile geldim. Allah Teala senin için söyle buyurdu:
    Ümmetin den kim ayakta iken üç defa Salâvat getirirse, oturmadan önce Allah (c.c.) onu bağışlar. Otururken üç defa getirirse kalkmadan Allah'ın affına mazhar olur, buyurunca efendimiz (s.a.v.) bu müjdeler üzerine şükür secdesine kapandı."

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019