Salat-I Tefriciye Okuma Usulü Ve Formülleri

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Beyza tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Salat-i tefriciye okuma ezberleme ve hesaplama programi

  Niyetimizi yapıp namaz abdesti alır ve iki rekat Allah rızası için namaz kılar. Namaz bitip selam verince 100 defa "Estağfirullahelaziyme ve Etubüileyh" diyerektövbe ve istigfar edelir.

  Daha sonra Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim."İnnallahe ve melaiketehü yüsallune alennebiyyi ya eyyühellezine amenu sallü aleyhi ve sellimu teslima.
  ayeti okunur ve Euzü besmele çekip Salat-ı Tefriciyeyi okumaya başlıyoruz.

  Duaya ilk baslarken bunlar yapıldıktan sonra her zaman yatarken otururken her şekilde okunur önemli olan sayıyı tam okumak. 4444 sayısı tamamlanınca
  Ya Rabbi! Okuduğum Bu Salavatı Şerife Hürmetine Hacetlerimi veya şu Muradımı ver diye Allah’u Teala’ya dua ve niyaz edilir (kaynak yusuf tavasli tam dua kitabi sayfa317 -320)

  Salatı Tefriciye Okunuşu:
  "Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

  "Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Allah'u Teala, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

  Diğer okumu şekilleri:

  1. Formul: Her Gün 11 Defa Okumak

  Her gün 11 defa Salat-ı Tefriciye okumakla ilgili olarak İmam Dinnuri: Herhangi bir kimsenin günde beş vakit namazdan hemen sonra 11 defa Salat-ı Tefriciye okumayı kendine adet edinirse
  geçim darlığı çekmez, Allah’u Teala’nın yüksek mertebe ve derecelerine erişir; demiştir..

  2. Formul: Her gun 21 Defa Okumak

  Büyük Alim Muhammed Tunusi: Herhangi bir kişi Salat-ı Tefriciye'yi 21 defa okumaya devam ederse, sanki rızkı gökten iner, yerden biter gibi kolay ve rahat elde eder.

  buyurmuşlardır (esma 99, s245)


  3. Formül: Her Gün 41 Defa Okumak

  Yine İmam Kurtubi (rhm) hazretleri: ''Her gün 41 defa salavat-ı şerife okunursa Cenabı Allah hazretleri o kimsenin kalbinden gam ve üzüntüyü giderir. Ve bağlı işini fetheder.
  Hem de o kimseden zararlı şeyleri kaldırır ve dünya işleriyle geçimini kolaylaştırır.

  4.Formul: Her Gün 100 Defa Okumak

  Hazinetü'l-Esrar'da denilmektedir ki : Bir kimse günde 100 defa Salat-ı Tefriciye'yi okumaya devam etse bütün hayırlı istek ve arzularına kavuşur.

  5. Formul: Her Gun 1000 Defa Okumak

  Yine Hazinetü'l-Esrar'da: Bir kişi günde 1000 defa Salat-ı Tefriciye okursa, artık akla hayale gelmeyen ve gözle görülmeyen manevi haller kendisine bildirilir , denilmektedir.


  Hastalıktan; üzüntü gam ve de kederden; stres ve sıkıntıdan; iş ve hizmetlerinde haksızlığa uğramaktan, zalimin zulmünden ve haksız yere hapse girmekten kurtulmak isteyen kimse ,

  Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in üzerine çokça salavat-ı şerife getirirse, o salavat-ı Şerife’nin bereketiyle sayılan ve sayılmayan benzeri felaketlerden kurtulur, istediğini elde eder Allah'ın izniyle.