Dua Salat-ı Tefriciye duası nasıl okunur? kaç defa

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Salat-ı Tefriciye duası nasıl okunur? kaç defa

  4444 Salatı Tefriciye Duası’nın Faydaları

  Bir kimse çok önemli bir işinin hallolması veya sürekli belanın ortadan kalkması isteğine muradına vesile olması için Salat-ı Tefriciyye’yi 4444 defa okumalıdır. Hiç şüphesiz ki Yüce Allah (c.c.) kulunun niyet ettiği şeye onu muvaffak kılar isteğine ulaştırır. Her gün 41 defa okuyan kimsenin kalbinden Cenab-ı Allah sıkıntısını giderir bağlı işlerini açar ve gelecek olan zararlardan onu korur. Tüm işlerini kolaylaştırır. Rızkını bollaştırır.

  Beli bir sayılarda okunan dualar, zikirler, salavat, ayetler ve sureler hakkında bir dini emir bulunmuyor. Bir kimse istediği kadar salavat veya Yasin suresi okuyabilir. "Bunu şu kadar okumak sünnettir, farzdır, dinin emridir..." derse veya böyle inanırsa büyük bir yanlışa düşer. Böyle bir inanç olmaksızın, şahsi veya başkasının tecrübesine dayanarak "Bu kadar okumanın şuna faydası oluyor, oldu" der, okur ve tavsiye ederse bunun herhangi bir sakıncası bulunmuyor.

  Bu salavatı yada bunun gibi salavatları okumak isteyenler, günlük okuyabildikleri kadar okumaları kafidir, okuyamadıklarını ertesi gün okuyabilirler. Fakat başlanmış bir dua olduğu için şu kadarını bugün okuyup, birazını da bir hafta sonraya bırakmak pek yerinde bir davranış sayılmaz. Okumak isteyenler, günlük olarak okuyabileceğini okur, gerisini ertesi gün devam ederler.


  4444 Salatı Tefriciye Esrarı ve Sırrı Nedir?

  Şeyh Muhammed Tunusi kuddise sirruhu şöyle buyuruyorlar:

  *“Kim Salat-i Tefriciyye’yi her gün 21 defa okursa sanki rızkı semadan yağmur gibi yağar yerden de nebatat gibi biter.”

  *imam Deynuri rahmetullah aleyh Hazretleri şöyle buyurmuştur:

  “Bir mümin her beş vakit namazdan sonra bu salavat-i serifeyi 11 kere okumayı kendine vird edinirse rızkı kesilmez maddi ve manevi yüce mertebelere ulaşır.”

  *Bu Salavat-i Serifeyi Hulus-u Kalp ile Okunduğunda

  *Günde 100 kere okumaya devam eden maksadına nail olur. arzu ettiği şeye kavuşur.

  *Günde 100 kere okumaya devam eden kişi hatır ve hayaline gelmeyen şeylere kavuşur.

  *Günde 4444 kere okuyan idam mahkumu bile olsa Yüce Allah (c.c.) izniyle kurtulur.

  *Hasta için okunmaya devam edilirse Yüce Allah'ın izniyle şifa bulur.

  *Bu salavat- şerife’ye devam edenler her türlü düşmanların şerrinden Yüce Allah (c.c.) izniyle kurtulur.

  Salat-ı tefriciye duası nasıl okunur kaç defa

  Okuma sırasında yüzünüz Kıble’ye dönük olursa daha etkili olur. Ayrıca okuyuş sırasında zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapata bilirsiniz Yorulduğunuz zaman dinlenin sonra devam edin. Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. 4444 Salatı Tefriciye ne fazla ne eksik okumalısınız. çünkü adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir. Kendi kendine okuyacak güçte olmayan kendi haceti için başkalarına okuta bilir.

  İlk önce ihlaslı bir kalple 21 defa: “Estağfirullah el Aziym ve etubu ileyh” diye istiğfar eder. Sonra ne için okunuyorsa kalbinden niyetini edip, besmele çekip “Euzu billahiminesseytanirracim Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim” denip Sonra salavat-i şerife okunmaya başlanır.

  Salat-i tefriciyye duası: Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina muhammedinillezi tenhallü bi-hil’ukadu ve tenfericu bihi’lkurebu ve tukda bihi’l-havaicu ve tunalu bihirreğaibu ve husnulhavatimi ve yusteskal ğamamu bivechihil keriymi ve ala alihi ve sahbihi fiy-kulli lemhatin ve nefesin biadedi kull-i ma’lümin lek.