Soru Sahurda Acıkmamak İçin Ne Yemeliyiz

Konusu 'Oruç tutmak' forumundadır ve Adile tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Sahur yemeğinin oruç tutanlar için büyük önemi vardır. Bilhassa sahur vaktinde ağır ve de yağlı yemekleri yemekten uzak durmalıyız. Daha hafif yağı az besleyici değeri çok olan vitamin ağırlıklı kahvaltı türü yiyecekler ve de bol bol meyve yemeye dikkat etmeliyiz.

  Uzmanların sahur yemeği hakkında ki, önerileri şu şekilde; Sahur vaktini erken yapılan bir kahvaltı olarak düşünürsek gün boyu bizleri tok tutacak yiyecekleri yemeliyiz. Ağır yemekler olmamasına itina göstermeliyiz.
  Gün boyu bizleri tok tutacak kan şekerimizi düzenli seyretmesini sağlayacak bol protein ağırlıklı besinler tüketmeliyiz. uzmanlar sahur da bu şekilde bir kahvaltı hazırlanmasını öneriyor. Bu şekilde güzel bir kahvaltı sonrasında bol sıvı alınmasınında üzerinde duruyorlar uzmanlar.

  Sahur yemeğimizde Sahur yemeğimizde yumurta bulunmalı peynir çeşitlerinden oluşan protein ağırlıklı besinler sahur sofralarımızdan eksik olmamalı. Tuzsuz olmasına özengösterin. Zeyetin tuzlu olduğundan çok susamanıza sebep olabilir bu yüzden çok zeytin yemeyin 5 veya 6 adet zeytinden fazlasını yemeyin. Şarküteri ürünlerinden uzak durun bilhassa salam,sucuk ve de sosis gibi besinler susumanıza sebep olacağı için daha az tüketilmesi gerektiği bu yiyeceklerden mümkünse uzak durulması öneriliyor.