Safer ayında okunacak dualar

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Sefer ayı duaları

  Safer Ayının Son Çarşambası Yapılacak İbadetler Safer Ayı (Belaların Yazılıp,Yeryüzüne İndiği Ay)

  Kutbüzzaman, sultanülarifin ,şeyh ,eş-şerif es-seyyid muhammed sıddık haşimi hazretleri sohbetlerinde buyurdularki:

  safer ayında, bir sene içerisinde yeryüzüne inecek belalardan Allah’a CC sığınıp bu ayda çok istiğfar etmeliyiz (günde en az 100 kere).

  bu ayda felak ve nas surelerini her gün mümkünse 80 defa okumalı ve nafile namazlarla bu ayı ibadetle geçirmeliyiz.
  bu ay içerisinde, sabah ve akşam namazlarından sonra 7 defa salatı münciye(tüncina) ve salatı tefriciye okunmalıdır.

  SALATI TEFRİCİYE OKUNUŞU
  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

  SALATI TEFRİCİYE ANLAMI
  “Allahım! bizim efendimiz muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. o peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. maksatlara o’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar o’nun hürmetine elde edilir. o’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

  SALATI MÜNCİYE(TÜNCİNA) OKUNUŞU
  “Allâhumme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidina muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike yâ erhame’r-rahimîn. hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”


  SALATI MÜNCİYE(TÜNCİNA)anlamı:

  allah’ım! efendimiz muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salat et. bu salavat o derece değerli olsun ki: onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. alla tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. ey rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019