Safer ayında her gün okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Safer ayında okunacak dualar

  2013 yılı 4 Aralık günü Safer ayının İlk günü , Safer Ayı Hicri Ayların İkincisidir ve Muharrem Ayından Sonra Başlar, Rebiülevvel Ayı İle Biter,Belaların Birinci Kat Semaya İndiği Ay Safer Ayı

  Safer Ayının İlk Ve Son Çarşamba Gününün Gecesin de, Yani Salı'yı Çarşamba'ya Bağlayan Gecesi Kılınacak Namazdır.

  Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;

  1 Rekat : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Suresi
  2 Rekat: Fatiha'dan Sonda; 5 İhlas Suresi
  3 Rekat : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felak Suresi
  4 Rekat : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nas Suresi

  Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;

  1 Rekat : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlas Suresi
  2 Rekat: Fatiha'dan Sonda; 11 İhlas Suresi
  Bu namazdan sonra100 kere "Ya dafia'l-belaya, idfa anna'l-belaya, fallahü hayrun hafizan ve hüve Erhamü'r-Rahimin, inneke ala külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

  Yine Korunmak İçin;

  Ayet-El Kûrsi:

  Evden Çıkarken Ve Eve Girerken Ayet-El Kûrsi Okunmalıdır: Evden Çıkarken Okuyan Her İşinde Muvaffak Olur Ve Hayırlı İşleri Başarır. Evine Gelince Okursan İki Ayet-El Kûrsi Arasındaki İşlerin Hayırlı Olur Ve Fakirliğin Önlenir. Bir Kimse Evinden Çıkarken Ayet-El Kûrsi'yi Okursa, Hakk Teala Yetmiş Meleğe Emreder, O Kimse Evine Gelinceye Kadar Ona Dua İle İstiğfar Ederler.

  Evden Çıkarken Üç Defa: "Bismillahi Hasbiyallahi Lailahe İlla Hû Aleyhi Tevekkeltü Ve Hüve Rabbil Arşil Aziym" Söylenmelidir.

  Safer Ayında Her Gün Mutlaka 100 Kere "La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym" Denilmelidir. Günde 100 Kere Söyleyenden, En Hafifi Fakirlik Olmak Üzere 70 Çeşit Bela, Musibet Kaldırılır.

  Ayrıca Yine Safer Ayında Ve Her Zaman Her Gün Mutlaka Günde 100 Defa Salavat Getirmek Gerekir Salavat Çok Bela Ve Musibetleri Çevirir, Dünya Ve Ahirette Kurtuluşuna Sebep Olur.

  Allah Azze ve Celle'yi Devamlı Zikretmek Gerekir Çünkü Allah Azze ve Celle'yi Zikretmek En Büyük İbadettir, Belaları Musibetleri Çevirir.
  safer-ayı-rahmetdenizi-1.