Şaban Ayın Fazileti Hakkında Hadisler

Konusu 'Hz.Muhammedin hadisleri' forumundadır ve saadet tarafından 6 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör Admin

Şaban Ayın Fazileti Hakkında Hadisler
    Şaban Ayın Fazileti

Kırmızı gül resimleri 2018-3.

Şaban Ayın Fazileti

*Hz. Muhammed ( s.a.v) Şa’ban ayı girdiğinde şöyle buyuruyordu; : Nefsinizi Şa’ban ayı için temizleyin. O ayda niyetinizi güzel yapıp, sağlamlaştırın. Çünkü Allah Şa ban ayını, diğer aylara karşı benim size olan üstünlüğüm gibi üstün kılmıştır

* Alim kişilerden bir kişi şöyle buyurur; “Receb bedeni, Şa’ban kalbi, Ramazan ise ruhu temizler. Eğer Receb’te beden, Şa’ban’da kalp temizlenmezse, Ramazan’da ruh nasıl temizlenebilir?”

*Bu ay hakkında Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.): şöyle buyuruyor; “Şa’ban ayı benim ayımdır” buyurmuştur.

* “Kim Allah’a, kendisinden hoşnut olarak kavuşmak isterse, bana çokça salat-ü selam getirsin.”

* “Kim bana sağlığında çokça salat-ü selam getirirse, Öldükten sonra Allah ( c.c) bütün mahlukatına onun için istiğfarda bulunmalarını emreder.”
    * Diğer bir hadiste şöyle buyuruyor efendimiz; " Benim üzerime çokca salat-ü selem getirin, Çünkü o, kabirde de sırat'ta da cennette de bir nurdur.

*Bana en fazla selat-ü selam getiriniz, cennette çokça huriler elde edeniniz olacaktır.