Dua Sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve saadet tarafından 29 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör


  Sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri.

  Sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri  Efendimiz Hz. Muhammed( s.a.v) ayetlerin faziletini şöyle anlatıyor:
  Haşr süresinin fazileti
  Peygamberimiz Hz. Muhammed( s.a.v) “Kim sabahleyin üç defa "E'üzü billahissemiil alimi mineş-şeytanirracim" dedikten sonra Haşr süresinin sonundaki üç ayeti okursa, Allah kendisine yetmiş bin melek vazifelendirir. Bunlar akşama kadar o kişiye dua ve istigfar ederler. Eğer o gün vefat ederse şehid olarak ölür. Bu ayetleri akşamleyin okuyan da aynı şeylere kavuşur.” “Haşr sûresinin sonunu okuyan kimsenin, geçmiş ve gelecek günahlarını (Farz ve kul borçları hariç) Cenab-ı Allah (c.c.) affeder.”

  Alimlerimiz şöyle buyuruyorlar: "Her sabah ve akşam Haşr süresinin sonunu okuyanlar ahiret şehidi olurlar."


  -Sûre-i Haşr’ın âhirini gecede veya gündüzde okuyan kimsenin, vâdesi tamam olup da ölecek olsa, gündüz ölürse, gündüz okunması sebebiyle, gece ölürse, gece okunması sebebiyle cennete dâhil olur’ (ki bu âyetler:


  İşte bir başka hadîs-i şerîf meâli daha:

  -Her kim sabahleyin üç kere "Eûzü billâhis semiy’ıl alîmi mineş şeytânir raciym" dedikten sonra El Haşr sûresi sonundaki üç âyeti okursa, Cenâb-ı Allâh onun için, akşama kadar istiğfar edecek yetmiş bin melek verir. O kimse; o gün ölürse şehid olarak ölür. Kezâ akşam ölürse de böyle gene şehid olur

  "Kim sabahleyin üç defa Euzu billahis semiyıl alimi mimeş şeytanir racim(üçüncü defada Bismillahirrahmannirrahim der, haşr suresinin son beş ayetini okursa akşama kadar 70.000 melaike Cenabı haktan o kimsenin affını isterler. Akşam okursa fazilet ve ecri gene aynıdır.