Rüzgar estiğinde zaman okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Rüzgar estiği zaman edeceği dualar

  • Hz. Aişe radıyallahu anha diyor ki: Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem fırtına çıktığı zaman şöyle derdi: Allahümme inni es'elüke hayraha ve hayra mafiha ve hayra ma ürsilet bih, ve euzu bike min şerriha ve şerri mafiha ve şerri ma ürsilet bih Allah'ım, senden bunun hayrını ve ondaki şeylerin hayrını ve ne için gönderilmişse onun hayrını ister; onun şerrinden, ondaki şeylerin şerrinden ve ne için gönderilmişse onun şerrinden sana sığınırım. Müslim, tstiska, 899.

  • Hz. Aişe radıyallahu anha diyor ki: Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem ufukta bulut gördüğü zaman, namazda da olsa işini bırakır, sonra da: Allahümme inni euzu bike min şerriha, Allah'ım, onun şerrinden sana sığınırım, derdi. Eğer yağmur yağarsa: Allahümme sayyiben henien, Allah'ım, senden bol ve faydalı yağmur isterim, derdi. Ebu Davud, Edeb, 5099.

  • Seleme bin Ekva' radıyallahu anh diyor ki: Rüzgar şiddetli estiği zaman Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem: Allahümme lakhan la akimen Allah'ım, senden hayırlı (yağmur getiren) rüzgar isterim; hayırsız (azap getiren) rüzgardan da sana sığınırım, derdi. tbn Sünni, 300.
   
  Son düzenleme: 12 Aralık 2013