Rüyada yağmurun yağdığını görmek ne demek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Adile tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Rüyada yağmurun yağdığını görmek ne anlama gelir

  Danyal (a.s) bu konuyla ilgili olarak şunları söylemiştir: "Yağmur hayır ile ve Allah tarafından rahmet (bolluk) ile tabir olunur. Her kesin istediği tam vaktinde yağmur görmek bolluğa berekete ve rahmete; vakitsiz yağmur ise zarara ziyana ve felakete işarettir. Bir ev yada mahalle üzerine şiddetli yağmur yağdığını görmek orada hastalık, bela ve sıkıntı olmasına; yağmur yavaş yavaş yağıyorsa hayır ve menfaate delalet eder. Bir hasta hafif hafif yağmur yağdığını görürse iğleşir. Eğer gördüğü yağmur şiddetli ve bulanık ise ölür.

  İbn-i Sirin de şöyle söylemiştir: "Şiddetli, bulanık ve uzun süren yağmur görmek hastalığa, belaya ve düşman istilasına işarettir. Yağmur suyu ile yıkandığını gören korkudan emin olur, yani korkmaz. Yağmur tanelerinden ses geldiğini gören, mevki, makam, şeref ve şana erişir ve ismi meşhur olur. Büyük bir yağmur yağdığını ve her taraftan dereler gibi seller aktığını, fakat bundan bir zarar görmediğini gören hükümetin takibine, soruşturmasına uğrarsa da bir zarar görmez. Gökten yağmur gibi du aktığını görmek o bölgede hastalık ve azbın geleceğine delalet eder. Yağmur suyundan içtiğini gören eğer su saf ise hayır elde eder, eğer su bulanıksa hastalanır. Yağmur suyu ile gusül ve abdest aldığını gören, din ve dünyada, yani manen ve madden, doğruluk elde eder."

  Cafer-i Sadık da şunları söylemiştir: "Yağmur rüyası on iki şekilde yorumlanabilir. Rahmet, bereket, yardım beklemek, bela, kan dökme, fitne, kıtlık, iman, küfür ve yalan."