Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rüyada Yağmur Yagdıgını Görmek
  Rüyada hafif bir yağmur yağdığını görmek, bütün afetlerden, musibetlerden emniyette ola*cağınıza işarettir.
  Rüyada yağmur görmek; hayır, bereket ve Allah (cc)'ın rahmetine delâlet eder.
  Rüyanızda yağmur yağdığını görmek, elinize para (mal) gireceğine işaretle yorumlanır.
  Rüyada görülen yağan yağmurdan herhangi bir zarar meydana gelmiyorsa, gelmediyse bu rüya hayra ve rızka, zenginliğe işaretle tabir olunur.Şiddetli ve kuvvetlice yağmur yağdığını gör'mek, keder, sıkıntı ve zarar ile tabir olunur.
  Rüyada yağmur yağdığını görmek, hayır ve iyi'liğe yorularak Cenab-ı Allah’ın kullarına olan rahme'ti ve lütfü olarak da tabir olunur.
  Rüyada insanların (halkın) arzu ettiği bir vakit'te yağmur yağdığını görmek, (yani vaktinde yağmur) hayır ve berekete yorulur.
  Vakitsiz yağmur yağdığını görmek, iyi değildir. Bu rüya, zarar ve ziyana ve felakete uğranılacağına işaret olarak tabir olunur.
  Rüyada yalnızca bir ev veya bir tek mahalle üzerine şiddetli yağmur yağdığını görmek, o yerde (evde veya mahallede) keder ve sıkıntı olacağına veya hastalık ve bela gibi bir musibet ve zararın meydana geleceğine, zorluk ve zahmet gibi sevilmeyen şeyle*rin olacağına işaretle tabir olunur.
  Rüyada aybaşında veya yılbaşında yağmur yağdığını görmek, o ayın veya o yılın bolluk ve bere*ketli olacağına işaret olarak tabir olunur.
  Rüyada görülen yağmur ile ilgili rüyalar, yağmur suyu ile yüz yıkamak, kurtuluşa ermek, selamete çıkmak ve hasta için iyileşme, şifa bulmak ile tabir olunur. Temiz yağmur suyu içmek, menfaat elde etmek, sıhhate kavuşmak ile yorumlanır. Bulanık yağ*mur suyu içtiğini görmek, hastalık ve keder ile tabir olunur.
  Hafif hafif, yavaş yağan yağmur görmek, nimete ermek, sağlıklı bir hayata işaretle tabir edilir.
  Rüyasında bir hasta, yavaş yağmur yağ*dığını görse, bu rüyası o hastanın iyileşeceğine, hastalığından şifa bulacağına işaret ile eğer gördüğü yağmur çok şiddetli ve dumanlı gibi bulanık yağıyorsa, 0 hastanın hastalığı ya ağırlaşır, artar veya öleceğine işaretle tabir olunur.
  Rüyasında yağan yağmur suyu ile abdest aldığını veya gusül yaptığını (gusül - boy abdesti aldığını) gören kimse, bu dünya hayatında çok rahat bir yaşam yaşayacağına işarettir.

  Rüyada Yağmurun her yere yağdığını görmek, ümidindi yitirdiği bir şeyin gerçek olmasına, Yağmur, güzel ve geniş rızka, üzüntüden, keder ve borçtan kurtulmaya, delalet eder.
  Rüyada yağmur yağdığını görmek, söz edilen bir şeyin yerine getirilmesine, sevdiği kıymetli bir eşyasını kaybettiği için üzüleceğine işaretedir.
  Rüyada yağmur görmek daima iyiye yorumlanır. Yağmurda yürümek, sıkıntılarından ve hastalığından kurtulmak demektir.

   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2014