Rüyada yağmur görmek nedemek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rüyada yağmur görmek
  Zarar vermeden yağan bir yağmuru rüyada görmek; bolluk ve berekete, zenginliğe, yağmurun eve yağdığını görmek; ev halkının bir sebebten dolayı endişe duyup üzüleceğıne veya rüyayı görenin kıymetli bir eşyasını kaybetmesine çok üzüleceğine yorulur.
  Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görse, bu rüya o yerde meydana gelecek fitne ve helaka işarettir.
  Bazen ise yağmurun hasseten bir eve yağdığının görülmesi, o evde meydana çıkacak hastalık, ağrı, acı, bela ve çiçek hastalığı gibi şeylere işarettir.
  Eğer rüyada gökten kan vede taş yağdığını görse, azaba işarettir.
  Çiftçilerin rüyada yağmur görmeleri müjdeye vede onların yetişecekleri ucuzluğa vede bolluğa işarettir.Bazı tabirciler, yağan yağmur Toprak olursa, ucuzluktur.
  Yağan yağmurun Bal yada meyve cinsinden güzel görünen bir şey olması bütün insanlar için hayra yorarlar. Eğer yağan yağmur süt, yağ yada zeytin yağı gibi şeylerden olursa tabir tekrar hayra yorulur.
  Yağmur Allahu Tealanın rahmetine, doğru olan dinine. Cenab-i Hakkın ihsan ettiği yardıma, Kur'an'a, ilim ve hikmete işarettir.
  Bazan yağmur, çekirğe, dolu ve şiddetli rüzgar gibi gelecek afet vede belaya işarettir, özellikle yağan yağmurda ateş vede suyu sıcak olursa. Bazen de yağmur fitnelere ve dökülecek kanlara işarettir.
  Mevsimin dışında yağan zararlı yağmur, hastalıklara işarettir, Bir kimsenin rüyada yağmur yağarken kendisini duvar vede saçak altında görmesi ya söz yada eziyet yoluyla ona gelecek zarara yada ona yağmurdan isabet eden miktarca onun dövülmesine veya rüya sahibi hasta ise, durumunun bozulmasına işarettir.
  Bu tabir yağmurun mevsiminde dışında yağdığı takdirdedir.
  Eğer yağmur mevsiminde yağarsa rüya sahibinin hasta bulunması yada fakirliği sebebiyle yolculuğundan ve yolundan kalmasına veya yağmurdan ona isabet edecek miktarca hapis kalmasına işarettir.
  Bir kimse rüyada yağmur suyundan içtiğini görse, eğer yağmur suyu saf vede berrak ise o kimseye hayır isabet eder. Eğer bulanık olursa o sudan içtiği nisbette hastalık isabet eder.Diye yorulur..
  Yağmurun her tarafa yağdığını görmek; ümidin kesildiği bir isteğin tekrar gündeme gelmesine, yağmur su olarak değilde farklı cisim ve şekillerde yağıyorsa; o kesimdeki insanların huzur ve mutluluk duyacaklarına yorulur.
  Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra vede rizka işarettir.
  Bazen yağmur gerek insanlardan gerekse yeryüzünden olsun kendisinden korkulan şeyin hayatta oluşuna isarettir. Bazen ise yağmur insana vadedilen bir şeyin yerine getirilmesine yorumlanır.
  Yağmur, mahzun vede zulme uğramış kimsenin yardım istemesine de işarettir.
  Eğer yağmur bir yere mahsus ise o yer halkının üzüntüsüne yada sevdiği bir şeyi kaybetmesinden dolayı rüya sahibinin üzülüp ve kederlenmesine işarettir.
  Bazen ise yağmur görmek misafir olan kimsenin yolculuğundan geri kalmasına işarettir.
  Belirli bir yere zarar veren yağmur, tartı ve ölçeğin eksik yapılmasına işarettir.
  Bazen faydalı yağmur, düşmanla anlaşmaya işarettir.
  Eğer göğün ve bulutun her tarafından yağmur yağdığını görse, insanların erişeceği genişlik, sevinç vede suların menbalarından kaynayarak akıp taşmasına işarettir.
  Bir kimsenin rüyada yağmurun her tarafa yağdığını görmesi, o kimsenin ümidini kestiği bir şeyinin canlanmasına, hayır, bereket vede nimete nail olmasına, eğer kederli vede borçlu ise keder ve borcundan kurtutmasına yorulur. Rüyada yağmurun kendisine çabucak yetiştiğini gören kimse, sıkıntısız, güzel vede geniş bir rızka nail olur. Yağmur üzüntüden kurtulmaya vede o sene içinde yardıma erişmeye işarettir.
  Rüyada yağmurun yalnızca kendi evine yağdığını gören kimse, menfaata, hayra vede iyiliğe nail olur.