Rüyada Rüyada ölmüş biri ile cinsel ilişkiye girmek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Lasey tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin


  Rüyada ölmüş biri ile cinsel ilişkiye girmek

  ÖLÜ İLE CİNSEL İLİŞKİ KURMAK:


  Cafer Sadık (r.a.): “Ölüyle cinsel ilişki kurduğunu görmek (tatmin olayı gerçekleşmemişse) rüya sahibi için hayır, menfaat ve arzusunun gerçekleşmesine delalet eder. Tatmin olma söz konusu olursa rüya gerçek sayılmaz ve tabiri de yapılmaz. Çünkü bu hal şeytanın kişiyi uykuda kandırması demektir,” demiştir. Ölmüş tanıdık bir kadınla cinsel ilişkide bulunduğunu gören hayır elde eder ve beklemediği bir yerden dilediğine kavuşur. Ölmüş tanıdık bir erkekle cinsel ilişkide bulunduğunu görmek rüya sahibi tarafından o ölüye hayır, iyilik ve dua yapılmasına işarettir. Eğer erkek ölü tanıdık değilse rüya sahibinin düşmanına karşı zafer ve başarı elde etmesine delalet eder.

  Nikah düşmeyen yakınlarından ölmüş bir kadınla cinsel ilişkide bulunduğunu gören üzüntü ve sıkıntı içerisine düşer. Bir rivayete göre de hayır elde etmek demektir. Ölmüş karısıyla ilişkide bulunduğunu görmek hayra alamet değildir.

  Ölmüş akrabasıyla ilişkide bulunduğunu görmek büyük acı ve kedere işarettir.

  Tanıdık ve saygıdeğer bir ölüyle ilişkide bulunduğunu görmek rüya sahibi tarafından 0 ölü için bir hayır yapılacağı anlamına gelir.. Bir ölünün kendisiyle cinsel ilişkide bulunduğunu gören 0 ölünün malından fayda elde eder.

  Bir ölüyü şehvetle öptüğünü görenin o 'öiüye sadaka ve dua gibi bir hayrı dokunur. Bir ölünün bir hayvanla ilişkide bulunduğunu görmek iki'şekilde tabir olunur: Hayır ve fayda elde etmek ya da kötü bir iş (cinsel ilişki bölümünde bu konu ayrıntılı biçimde belirtilmiştir)