Rüyada Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Gül Ağacı Görmek Nedir

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Lasey tarafından 24 Kasım 2018 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir?

  GÜL: Gül görmek iki çeşittir: Biri fidanı üzerinde, diğeriyse toplanmış gül. Fidan üzerindeki gül evlada, toplanmış gülse hüzün ve göz yaşına delalet eder. (İbn Sirin)

  Mevsiminde fidanı üzerinde kırmızı gül görmek rüya sahibinin bir çocuk sahibi olacağına işarettir. Mevsimi dışında gül görmek çocuk yüzün den uğranılacak belaya delalettir. Bir ağaçtan gül kopardığını görmek hüzün ve göz yaşına işaret eder.

  Kirmanî’ye göre; dalında kırmızı gül, sevince ve sözün geçerli olmasına; dalında sarı gül yalancı, inançsız, her gördüğüne gönül veren bir kadına; dalında beyaz gül zenginlik, mevki makama; mevsiminde, dalında ve evinde gül görmek bir kaza sonucu evlenmeye; dalında ve evinde beyaz gül çocuklarından dolayı sevinmeye; evinde, dalı üzerinde kırmızı gül. aile ve akrabalarından dolayı sevinmeye delalet eder. Herhangi bir gül görmek işlerini savsaklayan, sözünde durmayan. vefasız bir kimseye delalet eder. (Mağripli Cabir)

  Gül, altı şekilde tabir olunur: Güzel çocuklar, sadık dost, vefasız ve aşağılık insan, güzel cariye, iyi ve faydalı köle, kadın için güzel eş, uzaktan mektup. (Cafer Sadık r.a.)

  Gül, gurbette bulunan bir yakınından kendisine mektup geleceğine işarettir. (İsmail Eş’as)

  Gül, mal ve şeref anlamına gelir. Bir rivayete göre ayrılan eş, ölen çocuk, telef olan mal ya da kaybolan mutluluk demektir. (Ebu Sait El Vaiz)

  Başında bir gül ya da reyhan gören evlenir ancak eşiyle aralarında ayrılık olur. Rüya sahibi kadınsa kocaya varır, ancak kısa sürede ayrılır.

  Gül topladığını görmek sevinç anlamına gelir.

  Bahçeden beyaz gül toplamak ahlaksız bir kadını kabul etmeye işarettir.

  Bahçeden beyaz gül topladığını görmek eşinin oyun ve eğlence düşkünü olduğuna, kırmızı gül topladığını görmekse eşinin ahlaklı, namuslu Ve ağır başlı olduğuna delalet eder.

  Bahçeden gül goncası topladığını görmek evladının mevki, makam ve itibardan düşmesine, işlerinin bozulmasına ya da başına kötü bir hal gelmesine işarettir.

  Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir.