Rüyada fare görmek ne demek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rüyada fare görmek ne anlama gelir?

  Rüyada fare etini yediğini ve bundan huylanmadığını tadının hoşuna gittiğini görmek kimsenin onaylamadığı bir işi yapar ve bundan iyi bir rızık elde eder. Rüyada kedilerin bir fareyi parçaladığını gören kişi iş hayatında ciddi bir rekabetin içine girecek ve bu karmaşada dikkatli olması gerek demektir. Rüyada minik minik sarı tarla farelerinin hasadın içinde koşup oynadıklarını gören kişi malından infak eder ve kendi gibi etrafındakilerinde kendi rızkından nasiplenmesini sağlar ve ciddi hayır duası kazanır.

  Rüyada evde dolaşan çok fare görmek rızka, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Rüyada fare avlamak kötü huylu bir kadınla ilişki kuracağınıza bundan da huzursuz bir hayatın peyda olacağına işaret eder. Farenin kediyle sıkı fıkı ve dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka ve eskiden düşman olduğunuz biri ile ciddi işler yapacağınıza ve bu ticaretten iki tarafında karlı çıkacağına işaret eder. Fare deliği bir yenilik ve daha önce göremediğiniz gizli kapaklı bir şeyin meydana çıkacağının delilidir.

  Fare deliğine elinizi soktuğunuzu görmek insanı istikametten alıkoyan görüş ve düşüncelere rağbet etmeye delalet eder. Fare deliğinden küçük bir insan olup girdiğininiz görmek sinsice bir olay bir insanın hanesi hakkında bilgi almak isteyeceğiniz şeklinde yorumlanır. Ölü fare, rüya sahibinin çok haşin ve hain bir düşmanı olduğuna bütün hareketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmaya çalışacağına işarettir.

  Fare rüyaları başka bir rivayete göre de sağlıkla ilgilidir. Evde bir farenin dolaştığını onu dışarı atmadığınızı ondan da korkmadığınızı gördüyseniz evinizde geçici ama huzursuzluk verici bir sağlık problemi yaşanacak demektir. Sokakta bir yerlerde farelerin dolaştığını gören insanın dışardaki insanlara güveninde bir azalma olur.

  Evine fare girdiğini gören ve bu fareden korkan kişi zarara uğrar. Rüyada sevimli bir fare görmek, düşmanlara ve sahte arkadaşlara sahip olduğunuz anlamına da gelir, bunların düşman ve sahte olduklarını anlamanızı engelleyecek şirinliklerle sizin gözlerinizi boyadıklarının delilidir. Rüyada fareden tiksinmek sağlığınızda bir bozulma, işinizde küçük çaplı bir başarısızlık ve zarardır.

  Fare gören kimsenin temizliğine ve işteki durumuna çok dikkat etmesi gerekir. Eğer görülen farenin rengi, fare renginde değilse içi ve dışı çirkin bir erkeğe delalet eder. Bir kapan ile fare tuttuğunu gören, hile ile bir kadını kandırıp onunla evlenir. Farelerin zararlı bir şey yaptıklarını görmek, hem ömrünün hem malının eksileceğine delildir.

  Bir kimse gündüz uykusunda farenin durmadan gezindiğini görse, rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna işaret eder. Bir kimsenin rüyada bir farenin bir şeyi deldiğini görmesi, ev soyan bir hırsıza işaret eder. Bir kimse kendisini fare avladığını veya ona sahip olduğunu görse, yine içi bozuk bir kadına işaret eder. Bazı tabirciler, fareler, ev halkı ve çoluk çocuktur, dediler. Fareye taş attığını gören kimse, kötü bir kadının gıybetini yapar veya kötü bir şey hakkında onunla muhabbette bulunur.

  Bir kimse rüyada harap bir yerde veya bir kuyuda beyaz ve siyah olmak üzere çokça fare görmesi, o kimsenin ömrünün noksanlığına işaret eder. Bir kimse kendi elbisesinde veya yatağında bir fare görse, işlerine karışan hayırsız bir kadına işaret eder. Bir kimse bir fare derisine rastladığını görse, o kimseye kötü bir kadından eline az bir mal geçer.