Rüyada Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir?

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Lasey tarafından 23 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Rüyada düğün alayı görmek ne anlama gelir?

  Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir.


  DÜĞÜN: Oyun ve eğlencesi olmayan, sessizlik ve sükunet içinde geçen bir düğün görmek hayırdır, berekettir, ferahlıktlr, sevinç ve mutluluktur. Yeme, içme, eğlenme, gürültü ve patırtı olan bir düğün görmek hayır değildir. Özellikle düğünde raks olursa musibete delalet eder.

  Ebu Sait El Vaiz: “Düğün görmek düğün sahibi için felaket demektir. Düğüne davetli olanlar için, eğer yemek yoksa sevinç ve mutluluk anlamına gelir,” demişlerdir.

  Kirmani: “Bir düğünün işlerinde görevli olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabalarından bazıları bulunur,” demiştir. Bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın ölümüne işarettir.

  Bazı rüya tabircileri: “Özellikle eğlence ve müzik bulunan bir düğünü görmekten nefret ederim. Çünkü düğünde çalıp çığırmak kötülük ve hüzünlerle tabir olunur,” demişlerdir.

  İbn-i Kesir: “Düğün, cenazeyle tabir olunur. Kendi düğününün olduğunu görenin pek yakın bir zamanda cenaze merasimi yapılır,” demiştir. Oğlunu evlendirip düğün yaptığını, düğünde çalgı ve eğlence bulunduğunu gören oğlunun cenaze töreninde hazır bulunur ve ağlayanları çok olur. Bir düğüne davetli olup orada yemek yediğini gören ölü için pişirilen yemekten yer.