Rüyada cami görmek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Rüyada cami görmek ne demek
  Rüyada cami yada mescit görmek yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların gerçekleşeceğine işaret eder.

  Bir kimse rüyasında camiiye girdirğini görmesi, din islerini yapmaya, helal ile haram arasini ayiran hakime, insanin ticaret maksadiyle pazara cikmasina isarettir.

  Şehir camii, anne, baba, hoca ve ögretmen gibi kendisine itaat lazim olan herkese isarettir.

  Rüyada cami görmek; temiz bir imana ve zengin olmaya, camide namaz kıldıgınızı görmek; muradınıza ereceginize işarettir.

  Mazlum olarak camiiye girmek, adalete, Kur'an'a, denize, temizlik yeri olan banyoya, husu yeri olan kabre, yikanmaya, güzel kokuya, susmaya vede kibleye yönelmeye isarettir.

  camiinin tavani, devlet baskaninin yakinlan vede onunla iliskili olan kimselerdir. camiinin direkleri, devlet büyükleri vede yöneticilerdir.

  Camiinin lambalan, icap ettigi zaman verdigi malidir. camiinin sergileri, devletin adaletine ve kendisine itaat eden alimleri manasina gelir. camiinin kapilari devlet baskaninin korumalaridir.

  Minaresi ise devtet baskaninin vekili veya habercisidir. lamba vede mumlar, cagin islam hukuku bilginleridir. camiinin tavani, hüküm vermede müracaat edilen kitaplardir.

  Minaresi, hakimin, halk üzerine faziletim göstermek icin insanlan toplamaya kalkismasidir. bazen de minare, müzesine, kur'an-i kerim okuyana, minberi de hatibine, kapisi kapicisina, idarecisi de lambalarina isarettir. camiinin yanmasi rüya sahibinin kaybolmasina, mülkünün degismesi anlamina gelir.

  Camiinin sergileri, sehrin hayir sahiplerine ve namaz kilmak icin camiide toplananlara isarettir. camiinin müezzini, sehrin sözü dinlenip kabul edilen yöneticilerine, itaat edilen, halki hidayete davet eden ve duasina inanilir alimlerine isarettir.