Rüyada beytullahı tavaf ettiğini görmek

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rüyada beytullahı tavaf ettiğini görmek nedemek

  Rüyada beytullahı tavaf ettiğini gören kimse günahkarsa, Cehennem ateşinden kurtulur. Bekar ise evlenir. Yüksek bir göreve ehilse, ona erişir. Bazen de bu rüya, nezrin yerine getirmeye işarettir. Rüyada hac farizesini yaptığını vede Beytullahı tavaf ettiğini gören kimsenin emin, temkinli, takva ve abid birisi olduğundan dinine bağlı, gidişatındaki doğruluğuna, Allah tarafından nail olacağı sevaba, korktuğu şeyden emin olmasına, borcunu ödemesine ve emanetleri Müslümanlara teslim etmesine işarettir.

  Rüyada Allah'ın evini beytullahı tavaf ettiğini gören, isyankar biri ise, tövbe ederek cehennem azabından kurtulur, bekar ise evlenir, tüccar ise işini büyütür, fakir ise hali vakti düzelir, zengin ise malı ve parası daha daha artar.
  Rüyasında hacca gidip Beytullah’ı tavaf ettiğini görmek, rüya sahibi için dinde doğruluğa ve şeriat üzere yürümeye, Allah [cc] tarafından büyük sevaba kavuşacağına, bir şeyden korkusu varsa kurtulacağına, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, fakir ise rızkının bollaşacağına işaret eder.

  Halkı tavafa davet ettiğini veya tavaf sırasında onlara başkanlık ettiğini (rehberlik yaptığını) görmek, İslam’da önemli bir dini hizmette bulunacağına, halkı tavaf etmekten alıkoymak veya tavaf usulünü bozdugunu görmek, Müslümanlari doğru yoldan çevirdiğine ve onları yanılttığına, bunun aksi ise Müslümanlıkta inancın ve ahlakın kuvvetleneceğine delalet eder. Bir hastanın Kabe’yi tavaf ettiğini görmesi, onun iyileşeceğine işarettir.

  Bir kadının tavaf ettiğini görmesi, bekar ise iyi bir adamla evleneceğine, hamile ise hayırlı bir evlat sahibi olacağına delildir.

  Bir başka rivayete göre de:
  Bazen Beytullahı tavaf, adaklarını yerine getirmesine işarettir. Bazen de Beytullahı tavaf Müslümanların önderinin emirlerine uymaya işarettir eder.

  Kabe’yi tavaf ederken adet ve usulünden noksan işler yaptığını görmek, dinini ihmal ettiğine, ibadetinde eksik taraflar bulunduğuna, tavaf edenlerin tavafı tamamlamadan oradan ayrıldıklarını görmek, dini inancında kayıtsız kaldığına, kendi tavafını bitirmeden Mescid-i Haram’dan çıktığını görmek, dini ve manevi bir kusur işleyeceğine işarettir.