Rüyada Ağlamak Ve Gülmek Ne Anlama Gelir

Konusu 'İslami rüya tabirleri' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Rüyada Ağlamak Ve Gülmek Ne Demektir?

  Rüyada Ağlamak; Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

  Rüyada ağlamak sevineceğinizin işaretidir.

  Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

  Ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz.

  Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır.

  Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez.

  Rüyada Gülmek; Uykudan sabahleyin gülerek uyanmak bol para ve saadetin geleceğini müjdeler. Bir şakaya gülmek sevince, mala ve zenginliğe kavuşacaktır.

  Gülmek, tam tersi gözyaşı demektir.

  Rüyada güldüğünü görmek, gam ve kedere yorumlanır. Eğer kahkaha ile olur ise Caferi Sadıka göre; uykuda, rüya aleminde tebessümle güldüğünü görmek, bir erkek evlat ile, eğer bekar ise iyi bir kızla evleneceğine ve her durum da bu rüyasının hayırlı olduğuna müjdedir.

  Bir başka rivayete görede: Rüyada kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince işaret eder. Kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya işaret eder.

  Rüyada yapılan bir sakadan dolayı gülünürse, saka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine işaret eder. Kahkahalarla güldüğünüzü gördüyseniz, birçok yeni arkadaşlar edinecek ve elinizi attığınız her işte başarı kazanacaksınız.