Rızık bereket duaları

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rızık için en etkili dualar

  Rızık için karınca duası

  Allahumme ya rabbi ve cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaka ve yakube ve munzilel berekati vet tevrati vez zeburi vel incili vel furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim " la ilahe illallahul melikul hakkul mubin " muhammedun resulullahi sadikul va’dil emin " ya rabbi ya rabbi ya hayyu ya kayyumu ya zel celali vel ikram "es’eluke ya rabbel arşil azim " en yerzukanirızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya erhamer rahimin.Debernuş, Şazenuş, Kefeştatiyuş, Kitmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş.

  Bir başka dua rızık için

  Okunuşu: Ya Allahu, ya Rabbi, ya Hayyü, ya Kayyumü, Ya Zel Celali ve ikram. Es'elüke bismikel azimil-a'zami, enterzukani helalen tayyiben. Allahümme in kane rızkuna fissemai enzilhu, ve in kane fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kane kariben yessirhü, ve in kane kalilen kessirhü ve in kane kesiren ihfazhü bilbereketi"

  Anlamı: Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyum. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir."