Resmin Arka Yüzü

Konusu 'Manevi Hayat' forumundadır ve Charizard tarafından 25 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. Charizard

  Charizard Kayıtlı Üye

  -Bir kadın, arkada tüm koltuklar boş olduğu halde taksi şoförünün yanındaki koltuğa oturdu. Oysa o, taksi şoförünün hanımıydı.

  -İnsanlar namaz kılıyorken uzun sakallı bir adam, caminin önünden geçti ve namaz kılmak için camiye girmedi. Oysa o, ezandan hemen sonra namaz kılınan başka bir camide namazını kılmıştı.

  -Birisinin karşısına oturdunuz ve selam verdiniz ama selamınızı almadı. Oysa o, sizi duymamıştı. Çoğu zaman bizler yalnızca resmin bir kısmını görüyoruz, bu nedenle başkalarının günahına girmeden olumlu bir şekilde resmin geri kalanını hayal edin. İnsanlar hakkında olumlu düşünün, böylece içiniz rahat olacaktır. Seleften biri der ki: “Sakalından alkol damlayan birini görsem, belki de üzerine dökülmüştür diye düşünürüm.” Başkalarının her zaman çeşitli mazeretleri olabilir, o yüzden onlar hakkında olumlu düşünün ve belki de bizim bilmediğimiz bir mazeretleri vardır. Hâlâ şüpheniz varsa, bir kardeş gibi yanlarına gidip konuyu açıklığa kavuşturun. Mucizelere tanıklık etmeye hazır olun…

  'Şeyh Hasan Ali