Regaip Kandilinin Faziletleri

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Peygamber Efendimiz , (aleyhissalatu vesselam ) recep ayındaki ibadetlerin faziletini anlatıyordu.Yaşlı bir zat ''Ya Resulallah Recep ayının tümünü oruçlu olarak geçirmeye gücüm yetmez.''deyince Peygamber Efendimiz (aleyhissalatu vesselam ) buyurduki:

  ‘’Sen Recep ayının birinci,onbeşinci,ve sonuncu günleri oruç tut.Hepsini tutmuş sevabına kavuşursun. Zira sevaplar 10 misli ile yazılır.Yalnız,Recep-i şerifin ilk Cuma gecesinden gafil olma’’..

  Rahmeti gazabını geçen Yüce Rabb'imizin hayır, bereketini, af ve mağfiretini yağmur gibi üzerimize yağdırdığı bu mübarek geceyi imkan bilip, tövbe, dua ve niyaz ile geçirmeli; bu ilahî ziyafetten faydalanmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz.

  İnsanların bir sene içerisindeki rızıkları, zengin ve de fakir olacakları ve ecelleri gibi mühim hususlar o gece içerisinde meleklere bildirilir. O geceyi ibadet ve taatla geçirmek ve nafile namaz kılmak çok sevaptır. Nitekim Peygamber Efendimiz (aleyhissalatu vesselam )bu geceyi ibadetle geçirmiş ve dua etmiştir.