Regaip Kandilinin Duası

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Adile tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin  Regaip kandili duası


  Elhamdü lillahi rabbil alemin,Vel akibetü lil müttakin,Vessalatu vesselamu ala resülina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmein.Yüce Allâhım! Senin rızanla huzuruna geldik, boynumuzu büktük, elimizi açtık, bizi kapından boş çevirme. Allâhım! Yüce Rabbimiz! Yüce kitabın Kur’ân ile bizleri huzura ve mutluluğa ulaştır. Kur’ân’ı okumayı, anlamayı ve gereği gibi yaşamayı hepimize nasiple.
  Yüce Rabbimiz! Yaptığımız hatalara, kusurlara, günahlara pişman olduk, tövbe ediyoruz, bizi bağışla.Yüce Allâhım! Bizi Sırat-ı Müstakim üzere daimale. Şeytanın kalbimize girip bizi saptırmasına fırsat verme. Zikrinle kalplerimizi nurlandır, sevginle kalplerimizi doldur, rahmet bizden esirgeme. Bazı yüzlerin ağarıp, bazılarının kararacağı o günde, yüzleri ak, gönlü pak olan; sevgili Peygamberimizin hamd sancağı altında toplanan mesut ve bahtiyar kullardan olmayı, onlarla beraber cennete girmeyi ve cemalini seyretmeyi bizlere nasiple.
  Yüce Allâhım! Mülkün sahibi sensin. Dilediğine mülkü verir, dilediğinden alırsın. Hayır, senin elinde, sen her şeye kadirsin. Kalplerimiz doğru yola ilettikten sonra bir daha eğriltme. Sen lütufkârsın, istediğini verensin. Bize dünyada da ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru.
  Sen affedicisin, affı seversin; bizi affeyle. Bizi korktuklarımızdan emin kıl, umduklarımıza ulaştır.
  Yüce Rabbimiz! Yurdumuzu, milletimizi ve bütün İslam diyarını her türlü afetlerden; belalardan, zelzelelerden, yangınlardan ve düşman istilasından koru. Ülkemize kem gözle bakan iç ve dış düşmanlara fırsat verme. Birlik ve beraberliğimizi bozma. Kalplerimizdeki her türlü ayrılık sebeplerini gider. Ülkemizi ve milletimizi ve vatanımızı ilelebet payidarle.
  Ya Allâhım! Bizi ve neslimizi İslam'a ve Kur’an’a bağlı insanlarle. Bizi Müslüman olarak yaşat, Bizi İslam’dan ayırma, Müslüman olarak ölmeyi nasiple. Gönlümüzdeki İslam nurunu söndürmek isteyenlere fırsat verme. Hakkı, hak olarak görmeyi ve ona uymayı, batılı batıl olarak görmeyi ve ondan kaçınmayı bizlere nasiple.
  Yüce Allâhım! Okuduğumuz Mevlid-i şerifi, sureleri, âyetleri ve salâvat-ı şerifeleri dergâh-ı ulûhiyetinde kabulle.
  Hâsıl olan sevabı, peygamberlerin ilki Hz. Âdem ile sonuncusu Peygamberimiz (s.a.v) ve her ikisi arasında gelmiş-geçmiş bütün peygamberlerin mübarek ruhlarına hediyeledik kabulleyle. Sevgili Peygamberimizin âlinin, ezvacının, ashabının ve etbaının ruhlarına hediyeledik vasılle.
  Evliyanın, asfiyanın, âlimlerimizin ve ahirete imanla gitmiş müminlerin ruhlarına hediyeledik vasılle. El açarak âmin diyen buradaki hazır bulunan cemaatin geçmişlerinin ruhlarına hediye ediyoruz, kabulle.
  Özellikle bu mevlidi-i şerifi, okunan Kur’an-ı Kerim’in sevabını, bu camimizin yapımında emeği geçen ama şu anda rahmeti rahmana kavuşmuş olan büyüklerimizin ruhlarına hediye ediyoruz, ikramle.
  Şu mübarek gecede, camiye gelerek ellerini açan mü’min ve mü’mine kardeşlerimizin, ahirete göç eden anne, baba, eş ve çocuklarının da ruhlarına bağışlıyoruz, onları da haberdarle.
  Allah’ım! Gönderdiğin Tevrat, Zebûr, İncil ve Kur’ân hürmetine… Bütün sevdiklerin hürmetine,Peygamberimiz (s.a.v) hürmetine dualarımızı kabulle.
  Yüce Allah’ım; Recep ve Şaban ayını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur.(Ahmed b. Hanbel, Müsned, I/259)
  Üç ayları bizler için yeniden dirilişe vesile kıl.
  Son nefeste cümlemize iman ve Kur’an selameti ile “Eşhedü…. Kelimei şehadeti getirmeyi nasiple…
  Rabbimiz bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellik ver. Rabbimiz bizi, annemizi babamızı ve bütün mü’minleri cehennem azabından koru, cennetine koy.
  okuduğumuz duaları kabul eyle Âmin! Bi hurmeti Seyyidi’l-Murselin, ve’l-Hamdü lillâhi Rabbi’l-Âlemîn el-fatiha